Kultura Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů Zvířata

Společná vstupenka – úspěšný projekt Ústeckého kraje a tří regionálních zoologických zahrad

ÚSTECKÝ KRAJ – Již od roku 2016 mohou milovníci zoologických zahrad využít výhodné nabídky k návštěvě tří zahrad Ústeckého kraje – Zoo Děčín, Podkrušnohorského parku Chomutov a Zoo Ústí nad Labem. Projekt JEDEN KRAJ – TŘI RŮZNÉ ZOO je založen na společné vstupence, kdy zájemce zaplatí nižší cenu než při součtu všech tří vstupů.

Je určena dospělým osobám a dětem za 260 a 140 Kč a kromě vstupenky v podobě pohledu, který je možné z výletu poslat, zahrnuje také dárek – originální magnetku, v každé zoo s jiným motivem. Pokud se držitelům vstupenky daří navštívit všechna tři zařízení do 31. října, jsou zařazeni do slosování o hodnotné ceny.

O popularitě tohoto projektu svědčí fakt, že zatímco v roce 2016 využilo této nabídky 248 zájemců, o rok později jich bylo o 561 více. Soutěžní kupón odevzdalo v roce 2017 celkem 547 účastníků, což bylo o 371 více než v roce předešlém. „Jak je vidět na počtu zakoupených vstupenek, každý rok se zájem zdvojnásobí. Jsme velmi rádi, že tolik návštěvníků má díky tomuto projektu možnost navštívit i zoologické zahrady na druhé straně kraje než je jejich bydliště a podívat se tak na další zajímavá místa. To byl ten hlavní důvod, který nás před lety na myšlenku společné vstupenky vlastně přivedl,“ uvedl při dnešním slavnostním předávání cen výhercům krajský radní pro cestovní ruch a regionální rozvoj Zdeněk Matouš.

Oceněných výherců také přibylo – zatímco v roce 2016 byli vylosováni tři výherci, v roce 2017 jich bylo deset! „Výhry byly tentokrát záměrně vybrány tematicky, z prostředí Krušných hor a blízkého okolí, a byly zaměřeny spíše na zážitky,“ popsala ředitelka destinační agentury Eva Maříková. První cenou, kterou získal Michal Kolenatý z Teplic, je víkendový pobyt ve sportovním areálu na Klínech. Druhou cenu si obdarovaný Jiří Mráček užije na Offroad Safari v Krušných horách, třetího výherce, Miroslava Bradáče z Oseka čeká zážitkový program krmení a kontakt se slony v ústecké zoo. Výherci na 4. a 5. místě, Milan Jelínek a Anna Brabcová, mohou využít finanční poukazy do restaurace a čokolaterie, ostatními cenami byly hodnotné dárkové předměty – regionální produkty a dárky s propagačními předměty ze všech zúčastněných zoo. Kromě radního ÚK Zdeňka Matouše a ředitelky destinační agentury Krušné hory Evy Maříkové se předání zúčastnili i ředitelé jednotlivých zoologických zahrad. Na závěr se konalo komentované krmení tuleňů.

Oblíbený projekt bude pokračovat i v letošním roce, dokonce mu bude věnována ještě větší mediální podpora, a to i za hranicemi kraje. Cílem je propagace nejen tří zajímavých turistických cílů, ale podpora návštěvnosti celého Ústeckého kraje. Projekt bude odstartován 1. dubna 2018 a i v tomto roce čeká na potencionální návštěvníky společná vstupenka ve formě pohlednice a dárek v podobě originální magnetky. Motivem děčínské zoo je tentokrát klaun očkatý, oblíbený Nemo , v Chomutově je to tuleň kuželozubý a v ústecké zoo horká novinka – tučňák brýlový. Poděkování patří nejen vedení tří zoologických zahrad, ale také zástupcům Ústeckého kraje, odboru regionálního rozvoje a oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu za pomoc při přípravě, realizaci a zejména publicitě celé kampaně.

Autor: Věra Vrabcová 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz