Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Mostecký malý fotbal startuje do sezóny 2018 – tentokrát se dvěma soutěžemi

MOSTECKO – Již tuto neděli 25.března padnou první góly nové sezóny mosteckého malého fotbalu. Svá utkání rozehraje úderem deváté klasická liga malého fotbalu, opět s deseti účastníky. Jako horká novinka však na ni tentokrát naváží od dvou hodin odpoledne tři zápasy premiérového ročníku Seniorligy Most pro hráče ve věku 40+. Celkem tedy bude v neděli odehráno hned osm zápasů v rámci mosteckého malého fotbalu.

Pojďme si ve světle již nahlášených soupisek představit jednotlivé účastníky jak klasické „mladé“ soutěže, tak Seniorligy a zároveň se pokusit odhadnout jejich ambice pro letošní ročník.

Prvním z týmů mladých musí být loňský vítěz – Atlético Most. Jeho soupiska doznala minimálních změn a tato mimořádná směs mládí, kondice a fotbalovosti tak opět nemůže myslet na nic jiného, než na zlaté medaile. Své celorepublikové ambice pak určitě bude chtít tato parta přetavit v úspěch na Mistrovství republiky v malém fotbale, kam se svou výhrou v minulém ročníku kvalifikovala.
Kvalitou ovšem nedisponuje pouze sestava obhájce, ale rovněž soupisky řady jejich pronásledovatelů. Největšími vyzyvateli budou opět jistě Gamblers Most, kteří s Atléticem loni svedli epickou bitvu v semifinále. Ti svou již tak hvězdnou sestavu protkanou několika českými reprezentanty doplnili Vladimírem Pátkem ze zaniklé Hospody ULITA a tento rozený střelec jistě ještě znásobí útočnou sílu tohoto legendárního týmu.

Zapomenout rozhodně nelze na loňské poražené finalisty – Inseminátors FC. Jejich sestava se změnila pouze v jednom jméně a oni tak budou i nadále sázet na výborně organizovaný výkon na hranici maximálního nasazení korunovaný střeleckými schopnostmi jejich hlavní útočné zbraně, Martina Bočka.
K favoritům budou opět jistě patřit i loňští bronzoví hráči Jablíček Chomutov. Ti plně využívají toho, že z hlediska sestavy loví v jiných vodách, než mostecké týmy a do Mostu tak opakovaně vozí výborné fotbalisty. U tohoto týmu bude jistě zajímavé sledovat, do jaké míry se poučil z loňské premiérové sezóny, ve které zaplatil v semifinále s Inseminátors FC do určité míry nováčkovskou daň a byť mírný favorit, byl zcela převálcován výborně organizovaným soupeřem.

K černým koňům ročníku by se mohli řadit hráči GMS Most, kteří minimálně podle jmen na soupisce disponují skutečně zničující silou. Otázkou u tohoto týmu tak je, do jaké míry se budou scházet jeho nejlepší. Rozhodně však stojí za zmínku výborné doplnění o dvě hvězdy zaniklé ULITY. Brankář Ondřej Murcko a zejména jeden z nejlepších hráčů celé ligy, Vít Popelka, by měli výrazně posílit akcie GMS Most.

Dalšími v řadě jsou Katalánci. Rovněž tento tým může v konečném pořadí pomýšlet vysoko, neboť fotbalovosti má na rozdávání. Nezbytným předpokladem úspěchu Katalánců je ovšem dobrá docházka a upozadění jisté živelnosti a rozháranosti jejich výkonů. Pak mohou i Katalánci upírat své zraky k medailím.
Dalšími účastníky mladé ligy jsou tradiční proOFFICE a po loňské sezóně přejmenovaní FC Levels, kteří budou nově nastupovat pod jménem VEM Most. Tyto týmy loni skončily na předposledním a posledním místě a je tak otázkou, do jaké míry se jejich výkony zlepší. Velkou neznámou bude tým proOFFICE, který prošel nebývale rozsáhlou omlazovací kůrou a na jeho soupisce nezůstal kámen na kameni. Stejně tak tým VEM Most doplnil svou soupisku a v součtu s některými velmi dobrými hráči, kterými již disponoval, by ani on nemusel letos tahat za kratší konec provazu.

Posledními dvěma týmy soutěže mladých jsou úplní nováčci a to týmy Švejk a Avengers Most. U těchto mužstev lze sílu odhadovat čistě pouze podle jmen na soupisce. Dle nich by se v obou případech mohlo jednat o štiky ročníku, které určitě dokáží obrat o body nejednoho z favoritů, byť na pozice nejvyšší by ve svém premiérovém ročníku dosáhnout zřejmě neměly.

Dle názoru autora je třeba favority ročníku mladé ligy hledat mezi týmy Atlético Most, Gamblers Most, Inseminátors FC, případně svůj zrak upřít do Chomutova.
Pokud jde o představení šesti týmů premiérového ročníku Seniorligy Most, pak zde jde o úkol výrazně obtížnější, neboť lze pracovat čistě s jejich soupiskami bez znalosti reálné síly. K favoritům by však rozhodně měli patřit zmrtvýchpovstalí Old Bridge či do Seniorligy se přesunutý tým Kosmos, nově pod názvem Mostecké pumpičky a míchačky. Do Seniorligy se dále stáhla stará garda týmu Hospoda ULITA, nyní pod názvem FC Záchytka a stará garda proOFFICE, zde pod názvem Jatka Matějka. Tyto týmy by měly těžit z bohatých zkušeností s malým fotbalem.

Do mosteckého malého fotbalu se se startem Seniorligy vrací rovněž v minulosti zaniklý tým Grammer, který fotbal rovněž určitě nezapomněl.
Velkou neznámou je pak tým SG Horní Jiřetín, v jehož řadách přichází vesměs, pro mostecký malý fotbal, neznámá jména a tento tým tak může překvapit jak mimořádnou kvalitou, tak se naopak pohybovat na výkonnostním chvostu.
Tento první ročník Seniorligy by měl být poutavý právě ve své překvapivosti a v tom, že jednotlivé týmy teprve budou hledat a ujasňovat si své místo na mapě mosteckého malého fotbalu.

Každopádně má před sebou tento sport v Mostě další mimořádně zajímavou sezónu, která slibuje v obou soutěžích zajímavá utkání a dobrý divácký zážitek.
Více informací na www.fotbal-most.cz a www.fotbalmost.cz.

Autor: Aleš Janeček

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz