Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Celostátní cena Ď 2018 byla udělena zaměstnanci ústecké Masarykovy nemocnice Josefu Kočímu

ÚSTÍ NAD LABEM –  Mgr. Josef Kočí, DiS., sociální pracovník Rehabilitačního oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., získal za významnou práci pro společnost Krajská zdravotní, a. s., celostátní cenu Ď 2018 v kategorii cena Ď primáře MUDr. Vladimíra Kozy za podporu a rozvoj zdravotních programů a zdraví. 

„Na ocenění jsem hrdý. Beru to jako ocenění celé ústecké Masarykovy nemocnice, jíž jsem zaměstnancem,“ uvedl skromně Mgr. Josef Koč, DiS.

„Blahopřeji k získání celostátní ceny Ď 2018 v kategorii cena Ď primáře MUDr. Vladimíra Kozy za podporu a rozvoj zdravotních programů a zdraví. Vaše úsilí má pro naše pacienty velký význam. Svědčí o tom řada ocenění, které jste v minulosti získal, prestižní cenu Olgy Havlové z roku 2012 dokonce jako první Severočech. Jsem přesvědčen, že letošní cena Ď je tak dalším poděkováním za Vaši potřebnou práci pro naši společnost, k němuž se rád připojuji,“ uvedl Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s, v osobním dopise oceněnému zdravotníkovi.

Cenu za Mgr. Josefa Kočího převzal ve Stavovském divadle v Praze ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Josef Liehne. „Bylo pro mne velkou ctí převzít za pana magistra tuto prestižní cenu. Nikdy mne nenapadlo, že budu stát na jevišti jednoho z nejkrásnějších českých divadel, kde jsem doposud sledoval jenom slavná divadelní představení s legendami českého jeviště. Cenu jsem přebíral od nástupce pana profesora Kozy, vynikajícího českého hematoonkologa, který tradici této ceny pro zdravotníky založil, za přítomnosti jeho dvou dcer. Atmosféra celého slavnostního programu byla krásná a nezapomenutelná. Mgr. Josefu Kočímu patří můj vděk a úcta za to, co pro pacienty naší nemocnice vykonal,“ uvedl MUDr. Josef Liehne.

Mgr. Josef Kočí, DiS., je bývalý pedagog a voják z povolání, který u armády sloužil 26 let. Život se mu změnil v roce 2006, kdy podstoupil banální zákrok, při němž se však rozjely skryté komplikace. Praskla mu v těle cévka a nastalo vnitřní krvácení, upadl na tři měsíce do kómatu. Selhaly mu plíce, ledviny, játra. Lékaři mu amputovali obě nohy a u horních končetin prsty a část dlaní.

Ročně na rehabilitačním oddělení ústecké Masarykovy nemocnice Mgr. Josef Kočí, DiS., spolupracuje s tisícovkou pacientů. Jedná například s lidmi, kterým zachrání život pouze rychlá amputace končetiny, ale oni se jí brání. Je schopný změnit jejich rozhodnutí do několika minut. Říká jim: „Lepší dobrá protéza než špatná noha.“ Když nepomůže ani to, začne jim vyprávět svůj životní příběh.

Zdroj: Krajská zdravotní

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “Celostátní cena Ď 2018 byla udělena zaměstnanci ústecké Masarykovy nemocnice Josefu Kočímu

  1. Pingback: concealer

Napsat komentář