Krimi Plzeňský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Při střetu osobního automobilu s vlakem na Domažlicku zemřel jedenapůlroční chlapeček

DOMAŽLICKO – U obce Staňkov na Domažlicku v prostoru zabezpečeného železničního přejezdu bez závor došlo k dopravní nehodě s tragickými následky. Pětadvacetiletá řidička osobního vozidla tovární značky Ford Fusion si při jízdě na přímém úseku nepočínala zvlášť opatrně, zejména se nepřesvědčila, zda může železniční přejezd přejet, a vjela na tento přejezd v době, kdy svítila červená střídavě přerušovaná světla přejezdového zabezpečovacího zařízení doplněné zvukem zvonku a kdy místem projížděl mezinárodní rychlík ze stanice Plzeň do stanice Domažlice.

Došlo ke střetu vozidla s vlakem, ve kterém cestovalo nejméně 38 osob. Po střetu byla pravá zadní část vozidla odražena vedle kolejiště.

Ve vozidle utrpěla zranění řidička, její třiadvacetiletá spolucestující, čtyřletý chlapec a jedenapůlroční chlapec. Ten utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl.

Případ si převzali domažličtí kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a obecné ohrožení. Případem se dále zabývají.

Autor: por. Mgr. Dagmar Brožová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář