Doprava Krimi Nezaradené Pomáháme Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti

Čelní střet dvou osobních aut u Jílového nepřežil jeden z řidičů

STŘEDOČESKÝ KRAJ – V neděli 29. července několik minut před patnáctou hodinou byla na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje oznámena vážná dopravní nehoda dvou osobních vozidel na silnici číslo 104 za vjezdem do lesního úseku ve směru od Jílového u Prahy směrem k obci Petrov.

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice HZS Jílové, kteří byli na místě za šest minut od ohlášení. V době jejich příjezdu se v jednom z havarovaných automobilů nacházel zaklíněný řidič, kterému několik lidí z kolem projíždějících vozidel už poskytovalo první pomoc i nepřímou masáž srdce.

Hasiči ihned začali zaklíněného řidiče vyprošťovat pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Po vyproštění a předání do péče posádky zdravotnické záchranné služby jeho resuscitace pokračovala. Asi po čtyřiceti minutách byla resuscitace ukončena a lékař konstatoval exitus. Další dvě zraněné osoby byly transportovány pozemní cestou do nemocnice.

Hasiči dále zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření na vozidlech a po zadokumentování nehody kriminální a dopravní polici bylo provedeno vyproštění vozidel a následný úklid vozovky. Po celou dobu zásahu byla silnice zcela uzavřena, alespoň kyvadlový provoz byl obnoven až po devatenácté hodině.

Autor : nprap. Petr Svoboda

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář