Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Rekordní 9. ročník Krušnotonu v Ústeckém kraji zná své vítěze

TEPLICE – V sobotu 11. 8. 2018 se v Ústeckém kraji uskutečnil 9. ročník silničního cyklistického závodu pro hobby jezdce, věhlasný a populární KRUŠNOTON. Start i cíl závodu byl situován do lázeňského města Teplice, odkud vedl cyklisty po nejkrásnějších a zároveň nejstrmějších stoupáních Krušných hor a částečně též Českého středohoří.

Přes tisíc hobby cyklistů změřilo své síly na trasách dlouhých 250 km, 180 km a 110 km nejen se soupeři, ale i s chvilkovou nepřízní počasí. Ta peloton zasáhla v Krušných horách. Cyklisté v krátkých trikotech museli předvést svou pevnou vůli při průtrži mračen, kdy je skrápěly proudy vody i krup a teplota vzduchu nenadále klesla až na 12°C. Naštěstí se brzy vyčasilo a oteplilo, a tak než dosáhli cíle, měli opět sucho v tretrách a úsměv na rtech.

KRUŠNOTON se s přibývajícími ročníky stává mimořádným svátkem nejen pro domácí, ale stále více též pro zahraniční hobby jezdce. Organizátorům se v Teplicích podařilo vytvořit závod, který v mnohém předčí vyhlášené zahraniční maratony. Organizace závodu, zabezpečení křižovatek na trasách, její značení, občerstvovací stanice – to vše je zajišťováno více než čtyřmi stovkami dobrovolníků, kteří za triko s logem závodu, svačinu a plechovku Birellu, stráví s úsměvem na rtech a s dobrou náladou svou volnou sobotu podporou a popoháněním závodníků do cíle. Každý jeden z nich tak vytváří unikátní pozitivní atmosféru závodu, jenž si cyklisté zamilovali. Dle mnohých zúčastněných, nemá KRUŠNOTON v Evropě konkurenci. Pozitivní reakce přichází po závodě organizátorům ze všech koutů Evropy.

Do 9. ročníku KRUŠNOTONu se zaregistrovalo 1232 cyklistů ze 16 zemí. 1093 jich splnilo registrační kritéria. Na start závodu se nakonec postavilo 1002 závodníků, v cíli jich bylo v časovém limitu hodnoceno 951. 40 % účastníků bylo ze zahraničí, převážná většina ze sousedního Německa. Vítězem se stal každý, kdo dorazil do cíle. Ti nejzdatnější jsou uvedeni níže.

Krátká trasa – 113 km
1. FABIŠOVSKÝ Ladislav /CZE/ – Sweep Ultimate Sport – 3:01:26,9 hod.
2. WOLF Jan /CZE/ – Regal bike – 3:04:04,6 hod.
3. VOLF Michal /CZE/ – no team – 3:04:05,1 hod.
(Celkem 516 účastníků)

Střední trasa – 183 km
1. KREUCHLER Christian /GER/ – BKK Mobil Oil cycling – 5:15:20,4 hod.
2. PETZOLD Robert /GER/ – Petz Racing – 5:16:39,4 hod.
3. NEŽERKA Václav /CZE/ – LAWI Stars – Giant – 5:20:21,4 hod.
(Celkem 284 účastníků)

Dlouhá trasa – 249 km
1. HESS Tobias /GER/ – Petz Racing – 7:30:03,1 hod.
2. HRADECKÝ Jaroslav /CZE/ – SportRaces – Isaac Team – 7:32:33,8 hod.
3. KOŠ Michal /CZE/ – AC Sparta Praha cycling – 7:36:31,1 hod.
(Celkem 202 účastníků)

KRUŠNOTON 2018 je úspěšně za námi, příští, jubilejní 10. ročník se uskuteční v Teplicích dne 10. 8. 2019

Redakce Agentiry JV Press byla jedním z letošních mediálních partnerů závodu a přímo na trati měla i svého fotoreportéra Lukáše Ondrouška. O sobotním závodu jsme tak psali o víkendu a vysílali živě na Facebookovém profilu.

PSALI JSME TAKÉ: V severních Čechách se dnes jel známý cyklistický závod KRUŠNOTON!

 

FOTOGALERIE Z LETOŠNÍHO ZÁVODU…

Autor: Jiří Jiroušek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “ZE SPORTU: Rekordní 9. ročník Krušnotonu v Ústeckém kraji zná své vítěze

Napsat komentář