Nezaradené

Požár rodinného domu a přístavby v Hynčině na Šumpersku

HYNČÍN NA ŠUMPERSKU – Pomoc jednotek hasičů ze dvou krajů si během nočních a ranních hodinách vyžádal požár rodinného domku v Hynčině na Šumpersku. Oznámení o požáru převzala linka tísňového volání krátce před půlnocí v pondělí.

Operační středisko HZS Olomouckého kraje k místu ihned vyslalo jednotky v I.st. požárního poplachu. V době příjezdu prvních jednotek byl dům zcela pohlcován ničivými plameny. Pro prvotní nasazení hasiči využili tří hasebních proudů. V objektu se z obyvatel nikdo naštěstí nenacházel, v sousedící rovněž hořící přístavbě, se nacházelo poměrně velké množství domácích zvířat a větší část se hasičům postupně podařilo zachránit.

V součinnosti na místo dorazili pracovníci energetické společnosti, místo a okolí zabezpečili odpojením od přívodu elektrického proudu. Zásobování dostatkem vody při likvidaci požáru hasiči vyřešili kyvadlovou dopravou cisternami z hydrantu v Maletíně. Z důvodu většího rozsahu hoření a nutnosti zvýšení kapacit techniky i prostřídání zasahujících byl vyhlášen postupně II. stupeň požárního poplachu. V součtu i s posádkou chemického speciálu (dovoz zásob dýchací techniky) na místě celkově zasahovalo 11 jednotek, téměř šest desítek hasičů.

Z řad profesionálních hasičů na místě zasahovala stanice Zábřeh a Olomouc, z Pardubického kraje stanice Moravská Třebová a stanice Lanškroun. Z výčtu dobrovolných jednotek Hynčina, Zábřeh, Tatenice, Hoštejn, Lukavice, Maletín, Staré Město. Postupně došlo k redukci zasahujících i přesto na místě hasiči zůstali až do ranních hodin.

Pro dohled nad požářištěm po dohodě ze starostou obce zůstává jednotka z Maletína. Co stojí za příčinou vzniku požáru je v tuto chvíli v šetření, předběžná vyčíslení hovoří o škodě v částce 750tis korun.

Zdroj : HZS Olomouckého kraje

tiskový mluvčí : Zdeněk Hošák

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

One Reply to “Požár rodinného domu a přístavby v Hynčině na Šumpersku

Napsat komentář