Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

DOBRÁ PRÁCE: Strážníci Městské policie Mladá Boleslav zabránili sebevraždě ženy v Jizeře

MLADÁ BOLESLAV – Operační důstojník městské policie přijal telefonické oznámení od náhodné chodkyně z Nádražní ulice s tím, že zahlédla v řece Jizeře poblíž mostu do Čejetiček ženu, která má hlavu nad vodou, ještě se hýbe, ale oznamovatelka neví, co má dělat.

Operační důstojník MP okamžitě na místo vyslal dvě hlídky strážníků pořádkové služby, kterým sice cestu na místo komplikovali neukáznění řidiči nedbající výstražných zvukových a světelných zařízení umístěných na služebních vozidlech strážníků, přesto na místo strážníci dorazili včas s tím, že jeden ze zakročujících strážníků musel ihned do řeky skočit a ponořenou ženu zachytit a vytáhnout nad hladinu řeky. Následně společně s kolegou ženu z vody vyprostili.

K překvapení strážníků se žena snažila zpět dostat do vody s tím, že si chce vzít život. Strážníci byli nuceni rozrušené občance polské národnosti přiložit pouta, aby jí zabránili v dalších sebevražedných pokusech. Následně přivolali na místo vozidlo záchranné služby, na žádost lékaře strážníci asistovali při převozu na centrální příjem do oblastní nemocnice.

Zdroj: Městská policie Mladá Boleslav

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář