Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Hned čtyři pády z výšek zaměstnaly záchranáře Moravskoslezského kraje! Zasahovat musel i vrtulník

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 31. srpna u řady úrazů, mimo jiné způsobených také pády. Mezi polednem a večerem musely posádky ZZS MSK ošetřovat hned čtyři takové pacienty.

K prvnímu případu, a to do Dolního Žukova (okres Karviná), spěchal tým RZP z Českého Těšína a vrtulník, několik minut po dvanácté hodině. Jednačtyřicetiletý muž spadl při práci na střeše z výšky asi pěti metrů. Přivodil si poranění hlavy, horní a dolní končetiny. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl předán na úrazové ambulanci v třinecké nemocnici.

O necelé dvě hodiny později došlo, rovněž na Karvinsku, k pádu čtyřiasedmdesátiletého muže ze stromu. Místem události byl tentokrát Bohumín a u pacienta zasahovala tamní posádka rychlé zdravotnické pomoci, spolu s lékařským týmem z Orlové. S poraněním hlavy a horní končetiny byl ošetřen a následně předán ve zdravotnickém zařízení.

Krátce po patnácté hodině došlo k pádu ze střechy garáže, z výšky okolo čtyř metrů, v Bruntálu. Posádky ZZS poskytovaly pomoc třiačtyřicetiletému muži s poraněním dolní končetiny.

Posledním ze série byl zásah leteckých záchranářů u dvaadvacetileté ženy na Novojičínsku. Po osmnácté hodině přijali pracovníci krajského operačního střediska ZZS informaci o pádu z koně ve Štramberku. Pacientka byla ošetřena s podezřením na otřes mozku a poraněním krční páteře. Vrtulník ji poté přepravil do ostravské Fakultní nemocnice, kde ji posádka LZS předala lékařům tamního urgentního příjmu.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář