Královehradecký Krimi Z domova Zprávy podle krajů

V Dolním Lánově hořela přípravna krmiva pro dobytek

VRCHLABÍ – Hlášení o požáru přípravny krmiva pro dobytek a zázemí pro ošetřovatele v areálu zemědělského družstva v obci Dolní Lánov obdrželo krajské operační a informační středisko  ve 22:22 hod. přičemž hořet začalo asi o 10 minut dříve.

Na místo události byli povoláni profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova a dále také jednotky SDH Horní Lánov, Vrchlabí, Hostinné a Černý Důl – Čistá v Krkonoších.

Po příjezdu jednotek na místo požáru bylo zjištěno, že hoří stropní konstrukce objektu a plameny zasáhly také samotnou střešní konstrukci. Na místo události byla proto povolána i výšková technika, konkrétně automobilový žebřík. Na uhašení požáru byly nasazeny proudy vysokotlaké vody a hasební zásah probíhal za použití dýchací techniky. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Na místo události se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že požár vznikl v jedné z místností, kde byly zbytky sena. Na místě vyloučil, že by mohla požár způsobit technická závada. Jako pravděpodobná příčina se podle vyšetřovatele jeví úmyslné jednání nezjištěné osoby při manipulaci s otevřeným ohněm. Požárem byly zničeny stropní konstrukce, poškozena byla střecha objektu, elektrický ohradník a další vybavení. Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 200 tisíc korun.  Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 700 tisíc korun.

autor: por. Libor Halouzka, DiS.
foto : HZS Královéhradeckého kraje

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář