HZS Středočeského kraje
Krimi Středočeský Z domova Zprávy podle krajů

Požár starého statku v Hřebči likvidován ve druhém poplachovém stupni

KLADENSKO – Požár starého statku v Hřebči likvidován ve druhém poplachovém stupni

V neděli 21. ledna šestnáct minut po šestnácté hodině byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámen požár rodinného domu v obci Hřebeč na Kladensku. 

Podle poplachového plánu operační důstojník vyslal k události profesionální hasiče ze stanice Kladno a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Hřebeč a Unhošť.

V průběhu jízdy k zásahu přijalo operační středisko další telefonní hovory, podle kterých požár nabíral na intenzitě. Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že nejde o požár rodinného domu, ale hoří bývalé hospodářské stavení, které bylo součástí někdejšího panského dvora, a požár už zasáhl střechu a dále se rozšiřuje.

Velitel zásahu si proto vyžádal vyslání dalších jednotek a současně nechal vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu. Do Hřebče tak zamířili hasiči ze stanice Slaný a dobrovolné sbory obcí Braškov, Hostouň, Pchery, Stehelčeves a Středokluky. Na zálohu centrální stanice Kladno byla vyslána jednotka SDH Žilina.

Hasičům se podařilo pomocí dopravních a útočných proudů požár lokalizovat a zabránit jeho rozšíření na přilehlé budovy. Krátce po půl šesté oznámil velitel zásahu lokalizaci požáru a posléze začal i s redukcí zasahujících jednotek. Po další hodině byl požár zlikvidován a na místě zůstali na dohlídku místní dobrovolní hasiči.

Vzhledem k tomu, že šlo o opuštěnou chátrající budovu, tak požárem žádná škoda nevnikla. Co bylo příčinou vzniku požáru, je předmětem dalšího vyšetřování.

 

zdroj:nprap. Petr Svoboda oddělení IZS
foto: HZS Středočeského kraje

redaktor: Tomáš Pitterling

HZS Středočeského kraje HZS Středočeského kraje HZS Středočeského kraje HZS Středočeského kraje

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz