Královehradecký Krimi Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

V Čisté v Krkonoších shořela střecha bývalého vepřína

Černý Důl – Požár staršího objektu v části Čistá v Krkonoších byl na krajské operační a informační středisko oznámen v sobotu 28. 7. těsně po druhé hodině ranní, přičemž začalo hořet asi v půl druhé ráno.  Jednalo se o budovu, která byla dříve užívána pro chov prasat a v současné době nebyla asi rok provozována.

Na místo události byli povoláni profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova a dále jednotky SDH Černý Důl-Čistá v Krkonoších a Horní Lánov. Při příjezdu jednotek na místo události hořela celá střešní konstrukce. Hasiči nasadili na uhašení požáru několik C proudů a hasební zásah probíhal za použití dýchací techniky. Místní jednotka zřídila v blízkém potoce čerpací stanoviště a dopravním vedením z hadic byla voda dopravována na požářiště.

Šetřením bylo zjištěno, že požár vznikl v půdním prostoru, který byl z vnější strany objektu volně přístupný a nacházely se zde zbytky sena a slámy. Příčinou požáru bylo s největší pravděpodobností úmyslné jednání nezjištěné osoby, která vnikla na půdu a manipulací s otevřeným ohněm způsobila požár. Tím byla zcela zničena střešní konstrukce. Přízemí objektu nebylo poškozeno díky pevným stropům, které tvoří klenby.

Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na asi 100 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na zhruba 200 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

autor: por. Libor Halouzka, DiS.
foto: HZS Královéhradeckého kraje

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář