Jihomoravský Kultura Tipy na výlet Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Znojemské historické vinobraní 2018

ZNOJEMSKO –  Ve Znojmě se 14. až 16. září 2018 koná tradiční kulturně společenská událost „Znojemské historické vinobraní“. Očekáváme, že se v centru města budou pohybovat desítky tisíc lidí. V souvislosti s bujarým veselím a konzumací alkoholu předpokládáme, že může docházet k narušování klidu a veřejného pořádku, kapesním krádežím a celé řadě dalších deliktů.

Z toho důvodu Policie České republiky ve spolupráci s Městskou policií Znojmo naplánovala bezpečnostní opatření. Cílem je chránit bezpečnost osob a majetku, nedopustit narušení klidu a veřejného pořádku a ohrožení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Naším úkolem bude v co největší míře eliminovat „pouliční kriminalitu“ a zabránit řízení vozidel pod vlivem alkoholu. Do akce budou nasazeni dopravní policisté, pořádková policie, psovodi se psy, jízdní oddíl na koních, služba kriminální policie a vyšetřování a Městská policie Znojmo. V průběhu celého policejního opatření se budou mezi návštěvníky pohybovat policisté v uniformách, kriminalisté v civilním oblečení a strážníci městské policie.

Upozorňujeme řidiče, že během konání „Znojemského historického vinobraní 2018“ budou ve městě obvyklá dopravní omezení a uzavírky. Průjezd Znojmem po silnici I. třídy č. 38 bude odkloněn. Další uzavírky se týkají Městské památkové rezervace. Zdůrazňujeme řidičům, aby důkladně sledovali a respektovali zákazy vjezdů a dopravní značení.

Připomínáme návštěvníkům Znojemského vinobraní, aby byli ostražití a měli sebe i svoje věci pod kontrolou. Takovéto akce lákají totiž nejen ty, kteří se chtějí bezstarostně bavit, ale i kapesní zloděje, kteří s neuvěřitelnou drzostí a šikovností využívají každé chvilky nepozornosti rozjařených hostů a snadno se pak zmocňují například jejich peněženek nebo mobilních telefonů. Věnujte proto zvýšenou pozornost bezprostřednímu okolí. Buďte opatrní a nedávejte zlodějům šanci.

Zdroj : Policie ČR

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová,

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář