Doprava Královehradecký Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Motorkář i přesto, že zabránil čelnímu střetu, skončil v nemocnici

JIČÍNSKO – V neděli 16. září v půl páté odpoledne se silnice II. třídy u obce Lázně Bělohrad stala místem vážné dopravní nehody.

Devětapadesátiletý řidič osobního motorového vozidla VW Tiguan, jedoucí ve směru od Miletína na Lázně Bělohrad, měl dle prvotních informací na rovném úseku v místě před horizontem začít nebezpečně předjíždět tři osobní motorová vozidla.

V ten samý okamžik měl ohrozit protijedoucího osmadvacetiletého řidiče motocyklu Triumph Daytona 675, který z důvodu zabránění střetu začal intenzivně brzdit. Následkem toho přepadl přes řídítka svého motocyklu, který skončil v pravém silničním příkopu. I přesto, že k čelnímu nárazu nedošlo, utrpěl jezdec středně těžké zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice.

Ke zranění jiných osob naštěstí nedošlo. Vliv alkoholu u obou řidičů vyloučila policisty provedená dechová zkouška. Celková škoda je předběžně vyčíslena na částku 100 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských kriminalistů a dopravních policistů. Řidič osobního motorového vozidla se tak svým jednáním měl dopustit přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu v případě prokázání viny hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody.

Autor : nprap. Aleš Brendl

 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář