Doprava Krimi Plzeňský Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Řidič nákladního vozidla se nevešel pod most

KOUT NA ŠUMAVĚ – Řidič nerespektoval dopravní značku s vyznačenou mezí a špatně odhadl výšku vozu. Vjel pod železniční most, kam se nevešel, a poškodil je.

Dne 11. října 2018 v 20:15 hodin došlo k dopravní nehodě na silnici III. třídy č. 0222 v obci Kout na Šumavě v prostoru železničního mostu na trati mezi stanicemi Domažlice a Kout na Šumavě.

Čtyřicetiletý řidič nákladního automobilu tovární značky Mercedes Benz s přívěsem Panav při jízdě ve směru od centra obce Kout na Šumavě na obec Kdyně nerespektoval svislé dopravní značení Zákaz vjezdu vozidel, jejichž okamžitá výška přesahuje vyznačenou mez, vjel pod železniční most, který svým vozidlem poškodil. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Požití alkoholických nápojů u řidiče bylo vyloučeno provedeným odborným měřením elektronickým přístrojem.

 Škoda na nákladním automobilu Mercedes Benz byla vyčíslena na 110 tisíc korun, na přívěsu vznikla škoda ve výši rovněž 110 tisíc korun a škoda na železničním mostu 10 tisíc korun. V době dopravní nehody byla na trati výluka a provoz vlaků v místě nehody nebyl žádný. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Autor : por. Mgr. Dagmar Brožová

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář