Krimi Olomoucký Složky IZS Technika Z domova Zprávy podle krajů

Požár střechy rodinného domku a přístavku v Seničce

OLOMOUC – Postupnou pomoc jednotek ve II. stupni požárního poplachu si v brzkých ranních hodinách vyžádal ohlášený požár objektu v Seničce na Olomoucku. Dle následných upřesnění došlo k zahoření střechy rodinného domku a přístavby. 

Operační středisko k místu ihned vyslalo profesionální jednotky ze stanic Litovel a Uničov za posílení dobrovolnými hasiči Senice na Hané, Náměšť na Hané a Senička. Návazně k pomoci dorazily jednotky Drahanovice, Olomouc Chválkovice, Olomouc Černovír, Cholina a profesionální jednotka ze stanice Olomouc s výškovou technikou.

Jednotky pomocí několika hasebních proudů zhruba po hodině intenzivního zásahu požár lokalizovali, podařilo se jim zdolat většinu plamenného hoření. V navazujícím čase pokračovali v postupném procházení, dohledávání menších ohnisek, rozebírání a rozhrabávání. Obyvatelům se naštěstí včas podařilo dostat do bezpečí, nikdo se nezranil.

.Krátce po půl čtvrté ranní bylo zahájeno předání vlastníkům s poučením. Pro dohled u požářiště nadále zůstala místní dobrovolná jednotka Senička.

Při této události došlo ke škodě v částce 1,5 mil. korun s prozatím neurčenou přesnou příčinou vzniku požáru.

autor: Zdeněk Hošák | tiskový mluvčí | HZS Olomouckého kraje

foto: HZS Olomouckého kraje

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

One Reply to “Požár střechy rodinného domku a přístavku v Seničce

Napsat komentář