Auto-Moto Krimi Olomoucký Složky IZS YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO: Tragická dopravní nehoda dvou osobních aut na Prostějovsku si vyžádala dvě oběti, další čtyři lidé byli zraněni

PROSTĚJOVSKO – Dvě jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly u tragické dopravní nehodě dvou osobních vozidel na komunikace mezi Kostelcem na Hané a Hluchovem. Oznámení o střetu s větším počtem zraněním převzala linka tísňové pomoci HZS Olomouckého kraje krátce po desáté hodině dopolední. Operační středisko k pomoci ihned vyslalo profesionální jednotku stanice Prostějov a to posádky dvou vozidel, rovněž také místní dobrovolné hasiče Kostelec na Hané. 

Hasiči na místě nalezli celkem šest zraněných osob. V jednom vozidle zůstala zaklíněná osoba, druhá z vážně zraněných osob byla již na místě laicky resuscitována projíždějícími a byla mimo vozidlo. Hasiči po vyproštění asistovali posádkám zdravotnické záchranné služby.

Současně provedli nutná bezpečnostní a protipožární opatření. Bilance dopravní nehody je tragická, nehodu bohužel nepřežily dvě osoby, další čtyři osoby posádky zdravotníků převezly do nemocnic. Hasiči dále asistovali při šetření Policii ČR, vypomohli při naložení vozidel na odtahové speciály a v závěru komunikaci celkově uklidili.

Autor: Zdeněk Hošák
HZS Olomouckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář