Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ÚSPĚCH TEPLICKÝCH POLICISTŮ: Zadrželi pachatele brutálního znásilnění i nebezpečného lupiče, který přepadl nezletilou dívku

TEPLICE – Policisté z Teplic díky perfektně odvedené práci zadrželi cizince, který v úterý před půl pátou ráno znásilnil v Teplicích ženu. V Řetenicích se měl s poškozenou domluvit na sexu za úplatu, žádné peníze jí ale nedal a ženu násilím odtáhl ke garážím, kde ji přes její aktivní odpor dost brutálním způsobem znásilnil. Když se pokusila utéct, fyzicky ji napadl a znovu se ji snažil odtáhnout na neosvětlené místo, agresivní pachatel se dal na útěk, až když začala volat o pomoc.

Policisté pamětliví vraždy, ke které došlo v prosinci na ulici Nákladní (viz ZDE), začali intenzivně propátrávat okolí místa činu a už po hodině a půl po přijetí oznámení zadrželi v nedalekém hotelu podezřelého 31letého muže původem z jedné ze zemí bývalého Sovětského svazu. Muž, kterému hrozí až deset let za mřížemi, byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu znásilnění, dnes bude soud rozhodovat o jeho umístění do vazby.

Není to ale jediný úspěšný zásah teplických policistů související se závažnou trestnou činností. V úterý odpoledne došlo poblíž náměstí Svobody v Teplicích k loupežnému přepadení. Pachatel pod pohrůžkou použití nože, který držel v ruce, nutil nezletilou dívku k vydání peněženky, neobměkčily ho ani její prosby, aby ji nechal na pokoji. Z batohu, který ve strachu upustila na zem, jí odcizil peněženku a z místa činu utekl. Policejní hlídky ihned začaly propátrávat okolí a už po necelé hodině se jim podařilo zadržet osobu odpovídající popisu pachatele. Čtyřiadvacetiletý muž, který už má s trestnou činností zkušenosti z minulosti, se policistům k přepadení přiznal. Hlídce vydal nůž, kterým poškozené vyhrožoval, peněženku, kterou už bez hotovosti na útěku zahodil, policisté našli v popelnici. Muž obviněný ze zvlášť závažného zločinu loupeže je zatím v policejní cele a bude čekat, zda soud vyhoví podnětu na jeho vzetí do vazby.

Díky intenzivní práci na místě činu se tak policistům podařilo chytit dva nebezpečné pachatele dříve, než mohli ublížit někomu dalšímu.

Autor: Dan Vítek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář