Auto-Moto Cestování Doprava Finance Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ Z DOPRAVY: Informace o zajištění dopravy na Vejprtsku, Podbořansku a Lounsku od 7. ledna 2019

ÚSTECKÝ KRAJ – Na základě jednání s dopravci by měla být od zítřka, tedy od pondělí 7. ledna 2019 zajištěna dopravní obslužnost na Podbořansku a v oblasti Lounsko – západ (kde doposud zajišťovala dopravu TD BUS a.s., dříve BusLine a.s.) v plném rozsahu. Na Vejprtsku dojde po nezbytně nutnou dobu k omezení přibližně poloviny spojů.

„Chtěl bych poděkovat dopravcům za vstřícnost, díky které jsme během jednoho pracovního dne dokázali zajistit maximum možného pokrytí autobusových linek. Cestujícím na Vejprtsku mohu slíbit, že se ve spolupráci s dopravcem budeme snažit v co nejkratší době rozšířit dopravu do původního stavu,“ řekl náměstek Jaroslav Komínek. Ústecký kraj také přivítal nabídku železničního dopravce GW Train Regio, a.s. na mimořádné zastavování vlaků v zastávkách Stebno a Petrohrad, s čímž v tomto krátkém termínu souhlasilo také Ministerstvo dopravy. Tato mimořádná změna bude platit v týdnu od 7. do 11. ledna.

Dopravní obslužnost zajistí ve zmíněných oblastech různí dopravci, autobusy tedy nebudou v jednotném zeleném designu, ale budou označeny číslem linky, tak jak jsou cestující zvyklí. Po dobu zajištění dopravy v nouzovém režimu nebude vybíráno jízdné.

Upravené jízdní řády pro oblast Vejprtska uvádíme v příloze. Informace jsou zveřejněné také na facebooku Ústeckého kraje, Dopravy Ústeckého kraje a od soboty 5. ledna budou dostupné v sms systému Ústeckého kraje na telefonním čísle 776 250 609.

  • Cestující pošle SMS ve formátu „DUK číslo_linky“ na tel. číslo +420 776 250 609 („DUK“ musí být velkými písmeny) a následně obdrží informaci, zda jsou na lince omezení a případně jaká konkrétně. Za číslo linky se považuje poslední trojčíslí.
  • Cena za odeslanou SMS je dle tarifu tazatele, přijatou SMS tazatel neplatí.

Příklad sms: DUK 601

Vejprtsko – nejeté spoje 2019-01-07

Zdroj: Ústecký kraj

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář