Auto-Moto Doprava Karlovarský Složky IZS Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Kalamitní stav na Božím Daru nadále trvá a to zatím do dnešního dopoledne

BOŽÍ DAR –  Silničáři pravidelně projíždějí spojnici mezi Božím Darem a Abertamskou zatáčkou a udržují tak tuto část silnice I/25 v průjezdném stavu, ale pouze pro místní, zásobování a ubytované rekreanty. Hraniční přechod do sousedního Německa zůstává prozatím do středečního rána neprůjezdný. Taktéž zůstávají uzavřeny silnice z Božího Daru na Klínovec a Vejprty a do osad Myslivny, Ryžovna a Zlatý Kopec, které budou následně podle možností zprovozňovány.

Osady Myslivny a Zlatý Kopec jsou v současnosti bez el. energie včetně úpravny vod na Myslivnách. Po zprovoznění silnice na Myslivny budou energetici závadu odstraňovat.

Na úklid sněhu byla v městě Boží Dar nasazena veškerá dostupná technika a očekáváme, že v dnešní (středeční) poledne už budou všechny místní komunikace a parkoviště dostatečně od sněhu uklizeny.

Momentálně jsou největším problémem neukáznění běžkaři, kteří nedbají zákazu vstupu do lesů města Boží Dar. Pohyb v našich lesích je životu nebezpečný!!! Velké štěstí měli dva běžkaři, kdy za jedním z nich spadl jeden strom a než se nadál druhý před ním a zlomil mu běžky! Naštěstí to nedopadlo tragicky jako v Krkonoších. Pro takovéto běžkaře snad už není ani pojmenování, když takto hazardují se svým životem.

Autor: Jan Horník
starosta města Boží Dar

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář