Krimi Liberecký Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

O dlouhé vlasy ženu z Českolipska násilně připravil známý a jeho přítelkyně! Teď jim hrozí osmileté vězení

ČESKOLIPSKO – Osmadvacetileté ženě z Českolipska před časem půjčil menší finanční obnos její 31letý kamarád. O půjčce ani nesepsali smlouvu a peníze měla vrátit, až je bude mít. V té době si od tohoto rádoby gentlemanského gesta muž zřejmě sliboval to, že by spolu mohli navázat partnerský vztah. To se mu ale nesplnilo.

Když kamarád pochopil, že ona chce prožít život se svým současným partnerem a otcem jejich společného dítěte, začal k ní být nepřátelský. Kromě toho na ni naléhal, aby mu dlužnou částku co nejdříve vrátila, a to i přesto, že na tom byla finančně špatně. Jeho nátlak a hrubé narážky na ni pokračovaly i potom, co ji na podzim loňského roku srazilo na jízdním kole osobní auto a ona byla v dlouhodobé pracovní neschopnosti s velmi nízkým příjmem.
ilustrační foto

Protože chtěla mít konečně klid, na tento dluh si půjčila a oznámila mu, že mu peníze vrátí. Schůzka proběhla v dopoledních hodinách v místě jeho pracoviště, kde byl nad situací pánem on. Její kamarádku, která ji doprovázela proto, aby jí dosvědčila předání peněz, z objektu hrubě vykázal a zamkl za ní.

Poté, co osaměli a jeho známá mu předala peníze, jí začal vyčítat, že je to málo. Šlo už o předehru k tomu, co na ni měl dopředu připravené. Během rozhovoru do té doby nic netušící ženu chytil zezadu kolem pasu a odnesl ji do chodby vedoucí k toaletám, kde už čekala jeho přítelkyně s nůžkami v ruce. Tam ji pak násilím drželi a ostříhali jí její k pasu dlouhé, husté vlasy. Proč ? Aby ji ponížili. Vůbec jim nevadilo, že jí přitom působí i fyzickou bolest. Do policejního protokolu vypověděla, že ji drželi za krk, kopali do ní a bili ji. Skončili s tím, až když ji celou ostříhali, pak ji propustili.

Když ji uviděla její kamarádka, která na ni čekala venku, aniž by před tím tušila, co se uvnitř děje, okamžitě na místo přivolala policisty. Nyní se případem zabývá služba kriminální policie a vyšetřování. Kriminalisté již v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro spolupachatelství na zločinu omezování osobní svobody s následkem fyzických a psychických útrap.

Podezřelými jsou 31letý muž a jeho o rok starší přítelkyně z Českolipska. V případě uznání viny jim oběma za spolupachatelství na tomto zločinu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Jejich oběť byla po útoku hospitalizovaná na traumatologickém oddělení nemocnice s bolestmi v zádech. Kromě toho utrpěla psychický šok a policisté jí proto předali kontakt na organizaci Bílý kruh bezpečí, která pomáhá obětem trestných činů vyrovnat se s jejich traumatizujícími zážitky.

Autor: por. Bc. Ivana Baláková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář