Krimi Liberecký Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Nenechávejte své věci na břehu přehrady bez dohledu

JABLONEC NAD NISOU – Policie opakovaně upozorňuje návštěvníky přehrady, aby své osobní věci nenechávali na jejím břehu bez dohledu. 

Již podruhé tento týden policie důrazně upozorňuje návštěvníky vodních nádrží a koupališť, aby své osobní věci nenechávali bez dohledu v době, kdy se jsou koupat. V pondělí policie informovala o případu krádeže mobilního telefonu a peněženky, která se stala na břehu jablonecké přehrady minulý týden v pátek.

. Od včerejšího dne policisté šetří další takový skutek, kdy dosud neznámý pachatel využil příležitosti a na pláži u přehrady ve Mšeně ukradl volně odložený mobil a peněženku. Tyto věci si krátce po osmnácté hodině ve vaku pod ručník „ukryla“ mladá žena, která si šla do vody zaplavat. V odcizené peněžence měla uloženou finanční hotovost a osobní doklady. Zloděj, který využil její nepozornosti, jí způsobil škodu nepřesahující částku 5.000,- Kč. Vzhledem k této skutečnosti policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou – Mšeno věc kvalifikovali tentokrát jako přestupek proti majetku.

V souvislosti s tímto dalším případem krádeže, který se stal na březích jablonecké přehrady,policie důrazně upozorňuje její návštěvníky, aby nedávali příležitost zlodějům, kteří takové situace vyhledávají. Volně odložené věci bez dozoru jsou totiž pro ně velmi snadnou kořistí.

Autor : nprap. Dagmar Sochorová

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář