HZS Krimi Praha Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

DRAMA OBRAZEM: Při výbuchu propanbutanové láhve v obci Všechromy se vážně popálila jedna osoba

VŠECHROMY – V úterý 25. června sedm minut po půl osmé ráno přijala operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o výbuchu tlakové láhve a následném požáru při stavebních pracích v přízemí rodinného domu v obci Všechromy v okrese Praha-východ. 

Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotku ze stanice Říčany a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Svojšovice.

Při cestě k zásahu bylo upřesněno, že tlaková láhev ani nic dalšího už nehoří, ale na místě je silně popálená osoba. Současně s hasiči dorazila také zdravotnická záchranná služba, která si ihned popáleného muže převzala do péče. Vzhledem k charakteru a rozsahu zranění byl na místo vyslán také vrtulník letecké záchranné služby, který osobu transportoval na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Královské vinohrady.

Hasiči zajistili tlakovou láhev, odvětrali objekt a po příletu vrtulníku pomohli s naložením zraněné osoby na jeho palubu. Co bylo příčinou výbuchu, je předmětem dalšího vyšetřování, které probíhá ve spolupráci s kriminální policií.

FOTOGALERIE… 

Autor: nprap. Petr Svoboda
Foto: HZS Středočeského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář