Kultura Sport Technika Tipy na výlet Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

OBRAZEM AKTUÁLNĚ: Mostecká slavnost přilákala k přesunutému kostelu i letos tisíce lidí

MOST – K přesunutému kostelu v Mostě od dnešního poledne míří tisíce lidí! Nechtějí si totiž ujít tradiční Mosteckou slavnost plnou zábavy, kultury i sportovně-soutěžního vyžití.

Ani letos nechybí pouťové atrakce, stánky s občerstvením ale i doprovodné programy. Jde tak o největší celoměstskou akci v areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Vstup je zdarma! Těšit se můžete například na: Ewu Farnou, Wohnout, Škwor, Holborn Stereo, Visací zámek, Starou školu, Maylive, Czech it a další…

Město Most jde ruku v ruce s ekologií a vás chce do toho zatáhnout taky! Na letošní ročník Mostecké slavnosti město přichystalo novinku v podobě vratných kelímků. Trend, který neminul ani mosteckou pánev a funguje v mnoha evropských zemích a velkých festivalech.

Ekologický efekt začíná již při objednání vašeho nápoje, kdy si kelímek oproti vratné záloze odnášíte a po použití zase vracíte zpět. Poté kelímek putuje do mycího centra a po hygienickém mytí a ošetření se vrací zpět do oběhu na další den, koncert či festival. Tím je eliminováno velké množství jednorázových plastových kelímku, které musí být složitě a náročně likvidovány.

Více informací včetně programu pak naleznete ZDE.

Autor: Michal Tušík
Foto: Michal Tušík

Napsat komentář