HZS Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

Policisté naplnili své heslo – z hořícího bytu zachránili dva muže

VSETÍNSKO – Včerejší dopoledne ve Valašském Meziříčí naplnili místní policisté heslo „Pomáhat a chránit“ do posledního písmene. Z hořícího bytu se jim podařilo zachránit dva muže.

K požáru bytu v panelovém domě na jednom ze sídlišť ve Valašském Meziříčí přijela dnes dopoledne místní policejní hlídka. Z bytových dveří se valil kouř a objevovaly se plameny. Na místě několik obyvatel a nachystaná hadice z hydrantu. Policisté vykopli dveře a začali prostor bytu kropit vodou. Po chvíli si všimli uvnitř bytu pohybu. Jeden z policistů vstoupil do bytu a osobu oslovil. Muž policistu následoval a společně se z bytu dostali.

Pro druhého muže policista musel dojít. Znamenalo to vstoupit dále do bytu plného kouře a ohně. Muže našel v další místnosti malátného neschopného pohybu. Nezbylo mu nic jiného než muže vytáhnout ven. Podařilo se. To už na místě zasahovali hasiči.

Muže si převzali zdravotníci a převezli je do nemocnice. Příčina požáru je předmětem dalšího šetření ve spolupráci s hasiči a povolanými znalci.

Všem zasahujícím patří velké uznání a dík.

Autor : por. Bc. Vladislav Malcharczik

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář