Krimi Policie Praha Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO: Pracovníka kurýrní společnosti považoval opilec za milence své ženy. Pak ho naháněl s mačetou v ruce po zahradě!

PREHA – Policisté z pohotovostní motorizované jednotky vyjížděli na pražskou Zbraslav, kde měl oznamovatele ohrožovat muž s mačetou. Na policisty před domem již čekal ustrašený oznamovatel, který jim sdělil, že je dopravce kurýrní společnosti, kterého si objednal muž (majitel domu), který si připlatil službu navíc za přinesení pračky do bytu a odvezení staré.

Pracovník se ve sjednaný čas dostavil na místo, kde se v tu dobu nacházela pouze žena objednavatele. V momentě, kdy kurýr na chodbu přinesl novou pračku,  vrátil se domů objednavatel, který na něj začal okamžitě křičet. Následně si vzal do ruky mačetu a vystartoval proti oznamovateli se slovy „ Já tě zabiju!“. Agresor si totiž myslel, že se jedná o milence jeho ženy. Poškozený před útočníkem utekl a zavolal na linku 158.

„Péjáci“ podezřelého nalezli na zahradě již bez mačety a na první pohled bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu. Muž vykřikoval, že chce zabít policisty a pracovníka kurýrní služby. Policisté ho za užití donucovacích prostředků omezili na osobní svobodě. Jelikož se podezřelý choval nestandardně a stále vykřikoval nesmyslné věci, zavolali si policisté na místo záchranku. U muže následně provedli dechovou zkoušku, která ukázala hodnotu více než tři promile alkoholu v dechu. Záchranka podezřelého za doprovodu policie převezla k lékařskému ošetření.

Pětačtyřicetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování, za což mu v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Celým případem se nadále zabývají policisté spolu s kriminalisty.

Autor: por. Mgr. Violeta Siřišťová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář