Auto-Moto Cestování Doprava Krimi Praha Složky IZS Turistika YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO: Opilý čtyřiadvacetiletý cizinec v Praze vrazil na sdílené koloběžce do skupinky turistů

PRAHA – Cizinec v Praze nezvládl jízdu na sdílené koloběžce. V samotném centru města najel do skupinky turistů. Jednu ženu srazil na zem a zranil. Strážníci zjistili, že byl opilý. Srážku zachytily městské kamery.

Při pochůzkové činnosti si hlídka strážníků všimla ve střední části Václavského náměstí skupinky turistů, do které narazil muž na sdílené koloběžce. Po kolizi zůstala jedna z žen ležet na zemi. Strážníci přispěchali na pomoc a 38 leté ženě poskytli nezbytné prvotní ošetření. Poté přivolali záchrannou službu a dopravní policii. 24 letý mladík, který nehodu způsobil, byl zjevně pod vlivem alkoholu, proto u něj provedli orientační test. Cizinec nadýchal přes 2 promile. Případem se nyní zabývá Policie ČR.

Na jezdce na koloběžce zákon pohlíží stejně jako na cyklistu, tzn. že pro ně platí stejná pravidla (práva a povinnosti) jako pro všechny ostatní cyklisty. Od začátku letošního roku strážníci v Praze odhalili 4 219 přestupků v souvislosti s cyklisty. V roce 2018 zjistili 758 těchto přestupků a v roce 2017 pak 2 083 přestupků.

Zdroj: Městská policie hl. m. Prahy

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář