EXTRALIGA HOKEJ Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Hokejisté Litvínova si po dlouhé bezmoci z vítězství, utrhli z extraligového koláče 3 cenné body

LITVÍNOV – Žlutočerní dnes nejspíš nevstoupili do zápasu pravou nohou, jelikož ve 3 minutě zápasu inkasovali první gól zápasu, který vsadil chemikům Lakatoš. Nakonec však zápas obrátili ve svůj prospěch…

HC Verva Litvínov vs. HC Vítkovice Steel 6:2.

Vervě stačilo na vyrovnání 11 minut, kdy se trefil ve 14. minutě Jarůšek. O deset minut později dostal krásnou nahrávku od Petružálka Lukeš a ten branku neminul. Domácí inkasovali ve 30. minutě, kdy se trefil za hostující team Schleiss.

Výtěžnou šňůru gólů načal Pavelka ve 33. minutě bombou z mezikruží. Následoval gól Gerharta a Baránka. Skóre na 6:2 ukončil Mikúš v 60 minutě vypjatého zápasu.

Verva bere 3 body do tabulky, které nutně potřebovala.

Soupiska HC Verva Litvínov: Janus (Honzík) – Jánošík (A), L. Doudera, Kudla, T. Pavelka, J. Říha, Baránek – Petružálek, V. Hübl (C), F. Lukeš – Mahbod, M. Hanzl (A), Jarůšek – Myšák, Helt, Gerhát – Válek, J. Mikúš, Trávníček – Zygmunt Soupiska

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Piták (C)) – Výtisk, Kvasnička, Trška, Bodák, Šidlík, Gregorc, Černý (A) – Dej, Lakatoš, Mallet – Roberts Bukarts, O. Roman, Razgals – Schleiss (A), Š. Stránský, P. Zdráhal – Baláž, Werbik, Guman Branky: HC Verva Litvínov: 14. Jarůšek (Mahbod), 25. F. Lukeš (Petružálek, V. Hübl), 33. T. Pavelka (Mahbod), 36. Gerhát, 46. Baránek (Válek), 60. J. Mikúš (Trávníček)

Branky: HC Vítkovice Steel: 3. Lakatoš, 30. Schleiss (P. Zdráhal, Černý) Stav utkání: 6:2 (1:1, 3:1, 2:0) Průběh zápasu: 0:1, 2:1, 2:2, 6::2 Střeli na branku: 33:36 Vyloučení: 3:2 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 3267 Rozhodčí: Pešina, Šindel – Brejcha, Jelínek.

Bohatou fotogalerii ze zápasu naleznete ZDE.

Autor: Korky