Doprava Finance Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Koronavirus Královehradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Politika Praha Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

VÝZVA: Všem sportovním a rekreačním letcům: Zůstaňte prosím na zemi

ČESKO – Současná opatření v boji proti šíření nového typu koronaviru se nějak dotýkají běžného života každého z nás, sportovní a rekreační piloty nevyjímaje.

Zveřejňujeme výzvu Odboru civilního letectví Ministerstva dopravy a prosíme: zůstaňte nyní na zemi, let letadlem opravdu není vycházka do nejbližšího parku u domu. Díky za pochopení!

Výzva Ministerstva dopravy – Odboru civilního letectví určená všeobecnému letectví

Ministerstvo zdravotnictví dne 23. března 2020 vydalo nové Mimořádné opaření (č.j.: 12745/2020-1/MIN/KAM), kterým byl prodloužen a upřesněn zákaz volného pohybu osob na území České republiky. Jakkoli v České republice nebyl konkrétně zakázán ani upraven vnitrostátní provoz všeobecného letectví, včetně volnočasového létání a užívání letadel ke sportovním a rekreačním účelům, je nezbytné vycházet z vyhlášeného stavu nouze a příslušného omezení volného pohybu osob.

S ohledem na současnou situaci, kdy pouze společným úsilím a dodržováním všech preventivních i restriktivních opatření se můžeme vypořádat se zatím největší výzvou tohoto milénia, Ministerstvo dopravy – Odbor civilního letectví apeluje na všechny uživatele vzdušného prostoru České republiky, aby skutečně zvážili, zda jejich aktivity lze považovat za nezbytné a směřující k zachování chodu společnosti.

V této souvislosti oceňujeme pragmatický přístup Úřadu pro civilní letectví, Letecké amatérské asociace České republiky a v neposlední řadě i Aeroklubu České republiky (viz tisková a jiná sdělení na příslušných webových stránkách zmíněných institucí), protože čím přísnější k sobě samým a ohleduplnější vůči druhým nyní budeme, tím rychleji se budeme moci vrátit k naší společné lásce – létání!

Autor: Zdeněk Jelínek
ředitel Odboru civilního letectví
Foto: Libor Svacek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “VÝZVA: Všem sportovním a rekreačním letcům: Zůstaňte prosím na zemi

Napsat komentář