Auto-Moto Doprava HZS Jihočeský Krimi Policie Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

V Českém Krumlově spadlo havarované auto téměř do Vltavy

ČESKÝ KRUMLOV- Dramaticky vypadající nehoda se stala 1. dubna v ranních hodinách v ulici 5. května v Českém Krumlově. Na silnici 2/160 se srazily dva automobily. 

Jednalo se o nákladní auto značky Volvo a osobní vůz značky Citroen, který po střetu sjel ze silnice a převrátil se přes střechu do řeky Vltavy. K nehodě vyjeli minutu před půl osmou českokrumlovští profesionální hasiči.

Ti průzkumem na místě nehody zjistili, že Citroen zůstal ještě na břehu řeky, že zraněného řidiče již ošetřuje ZZS, vyproštění nebylo potřeba. Z auta vytékalo malé množství provozních kapalin, které hasiči ihned začali odchytávat do plastové jímky. Zároveň auto zajistili protipožárním opatřením a především ho zabezpečili proti pohybu a pádu do vody.

Tím odstranili všechna bezprostředně hrozící nebezpečí. Další vyproštění si zajistil sám majitel, který si povolal odtahovou službu. Hasiči mohli zásah ukončit. Na místo nehody se pak vrátili v dopoledních hodinách po odtahu auta a dokončili úklid vozovky. Nehodu šetřila Policie ČR.

Zdroj: HZS Jihočeský kraj

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

2 Replies to “V Českém Krumlově spadlo havarované auto téměř do Vltavy

  1. Pingback: incalzire hala

Napsat komentář