Auto-Moto Doprava HZS Krimi Pardubický Policie Pomáháme Složky IZS Technika YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO: Policisté v Praze pronásledovali zdrogovaného řidiče čtyřkolky

PRAHA – V době nouzového stavu policistům z oddělení hlídkové služby ujížděl řidič čtyřkolky. Zastavil ho až remízek, přes který vedl potok. Navíc řídil i přesto, že měl zadržený řidičský průkaz a byl pod vlivem drog. 

V pondělí, krátce před půl jedenáctou večer, si policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu všimli na Podleské ulici v Praze 10 čtyřkolky, kterou se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Řidič na výzvy k zastavení nereagoval, naopak sešlápl plyn a vysokou rychlostí začal ujíždět po ulici Františka Diviše ve směru na Hostivař. Na úrovni silnice, vedoucí do městské části Pitkovice, kde se kříží s ulicí Františka Diviše, z ní sjel a pokračoval zběsilou jízdou po poli. Po půlkilometrové jízdě zapadl do remízku, přes který vedl potok. Policisté ihned vyběhli ze služebního vozidla směrem k němu a vyzývali ho, aby zastavil. Podezřelý na výzvy nereagoval, naopak neustále přidával plyn a pokoušel se vyjet svah. Proto ho policisté za pomocí donucovacích prostředků ze čtyřkolky sundali a zpacifikovali.

Lustrací na místě zjistili, že jednatřicetiletý muž řídil i přesto, že má od listopadu minulého roku zadržený řidičský průkaz. Dále u něho provedli test na drogy, který byl pozitivní. Během minulého roku ho policejní hlídka, na území hlavního města Prahy, zastavila minimálně třikrát a pokaždé byl test na drogy pozitivní.

Policisté zajištěného převezli na policejní služebnu, kde mu sdělil podezření ze spáchání přestupků v dopravě a dále z neuposlechnutí výzvy úřední osoby během výkonu její pravomoci. Tyto přestupky policisté oznámili příslušnému správnímu orgánu k vyřízení.

FOTOGALERIE…

Autor: por. Mgr.Violeta Siřišťová
Foto a video: Policie ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “VIDEO: Policisté v Praze pronásledovali zdrogovaného řidiče čtyřkolky

Napsat komentář