HZS Krimi Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Hasiči zachraňovali osoby hned na třech místech Moravskoslezského kraje

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Celkem třikrát v rozmezí tří sobotních odpoledních hodin vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů k záchraně osoby ve třech ze šesti okresů Moravskoslezského kraje…

Hasiči vyjeli na pomoc zavalenému staršímu muži těžkým kořenovým koláčem v lese v Heřmanovicích (okres Bruntál), zkolabovanému muži středního věku na lešení rodinného domku v Bílovci (okres Nový Jičín) a nakonec mladému muži, jemuž se na Hlučínském jezeře (okres Opava) převrátila za silného větru menší jachta.

Kolem sobotní druhé hodiny odpolední zasahovaly dvě jednotky hasičů – HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Krnov a SDH Vrbno pod Pradědem – v Heřmanovicích na Bruntálsku, kde muž skončil přimáčknut pařezem stromu s kořenovým koláčem.

Jako první byli na místě vrbenští dobrovolní hasiči, kteří odřezáním zbytku kmene úspěšně nadlehčili pařez a viditelně snížili tlak na muže pod ním, pak už se jim podařilo zraněného muže při vědomí vyprostit. Hasiči z Krnova jim pak pomohli při transportu zraněného na nosítkách do vrtulníku LZS – asi sto metrů ze svahu.

Jen o hodinu později zasahovaly dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanice Bílovec a Nový Jičín, odkud přijela specializovaná lezecká skupina – v Bílovci, místní části Lubojaty, na lešení rodinného domku ve střešní části, kde zkolaboval stavební dělník. Hasiči z Bílovce připravili lana, na kterých jejich kolegové z Nového Jičína muže opatrně spustili dolů v záchranných nosítkách Sked. Předali jej týmu ZZS MSK.

Dvě hodiny po nich vyjely dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Hlučín a Opava (ta i s lodním kontejnerem) na velké rekreační jezero v Hlučíně, kde se za silných poryvů větru převrátila menší jachta i s mladým námořníkem. Vyjela sem i jednotka dobrovolných hasičů z Hlučína. Mladý muž vyvázl bez zranění, hasiči v nafukovacím motorovém člunu převrátili jachtu dnem dolů a plachtou nahoru. Muž pak dokázal po odčerpání vody dojet s lodí až k molu.

Zdroj: HZS MSK

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “Hasiči zachraňovali osoby hned na třech místech Moravskoslezského kraje

  1. Pingback: blote tieten

Napsat komentář