Auto-Moto Doprava HZS Krimi Policie Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

KRIMI: Policisté pronásledovali řidiče pod vlivem drog a se zákazem řízení, který ohrozil na cyklostezce desítky lidí

PRAHA – Policisté z Místního oddělení Barrandov se rozhodli zkontrolovat vozidlo, jedoucí po ulici Strakonická. Jeho řidič však na výzvu k zastavení nereagoval a začal velmi rychle ujíždět ven z centra až do ulice Výpadová. Zde sjel na cyklostezku, kde svou nebezpečnou a velmi vysokou rychlostí ohrozil desítky osob, které před jedoucím vozidlem uskakovaly.

Poté, co se vrátil zpět na ulici Výpadová, zde přehlédnul travou zarostlé hrazení zabraňující výjezdu z komunikace a havaroval. Sedmadvacetiletý řidič vyběhl z vozidla, skočil do Berounky a plaval na druhý břeh. Zde se ho za pomoci rybářů a dalších osob podařilo policistům zadržet. Muž řídil s platným zákazem řízení a měl pozitivní test na drogy.

Policisté v tuto chvíli prosí všechny občany, kteří se pohybovali na cyklostezce a byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je pro nás velmi důležité, jelikož je řidič podezřelý z trestného činu obecného ohrožení a to právě vůči těmto lidem.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a obecné ohrožení, za což muži hrozí trest odnětí v délce až osmi let.

Autor: mjr. Eva Kropáčová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář