Auto-Moto Cestování Doprava Finance Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Kultura Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Politika Pomáháme Praha Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Prodloužené splatnosti mýtného mohou využít dopravci pro 208 tisíc vozidel

ČESKO – V návaznosti na rozhodnutí Vlády ČR ze dne 30. března 2020 mohou dopravci, na které negativně dopadla opatření týkající se COVID-19 a platí projeté mýtné v režimu následného placení, využít odložené splatnosti faktur za projeté mýtné. Splatnost faktury je prodloužena na 90 dní od konce fakturačního období.

Na úlevu v podobě prodloužené splatnosti faktur za projeté mýtné dosáhnou dopravci, kteří registrovali do systému přes 208 tisíc vozidel. Přibližně 5,5 tisíce vozidel je registrováno v režimu následného placení s bankovní zárukou, zbylých takřka 203 tisíc vozidel je registrováno přes vydavatele tankovacích karet.

Detailní podmínky zveřejnil CzechToll na oficiálních stránkách systému elektronického mýtného www.mytocz.eu společně s upravenými Všeobecnými smluvními podmínkami, které reflektují mimořádné úlevy pro dopravce.

1) Úleva pro dopravce registrované v režimu následného placení s bankovní zárukou

Všem uživatelům byla automaticky nastavena splatnost faktur na 90 dní od konce příslušného zúčtovacího období, a to pro všechny transakce uskutečněné v období od 1. dubna 2020 do 31. července 2020. První faktury vystavené dne 16. dubna 2020 za transakce v období od 1. dubna 2020 do 15. dubna 2020 byly již vystaveny s prodlouženou splatností na 90 dnů.

2) Úleva pro dopravce registrované v režimu následného placení s platbou tankovací kartou

Pro dopravce registrované přes vydavatele tankovacích karet jsou faktury od provozovatele systému pouze informativní, úhradu mýtného provádějí na základě faktur (příkazů k úhradě) od svého vydavatele tankovacích karet. Podle technických a provozních možností jednotlivých vydavatelů tankovacích karet byla 90 denní splatnost faktur za projeté mýtné vyjednána za následujících podmínek:

  • 90 denní splatnost faktur za projeté mýtné v období od 1. dubna do 31. července 2020 poskytnou tito vydavatelé tankovacích karet:

UNIPETROL RPA, s.r.o. – BENZINA, odštěpný závod
CCS Česká společnost pro platební karty s.r.o.
Diners Club CS, s.r.o.
DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG
LogPay Transport Services GmbH
MOL Česká republika, s.r.o.
PaySystem, s.r.o.
Plose Sistem Service S.p.A.
W.A.G. Issuing Services, a.s.

  • 90 denní splatnost faktur za projeté mýtné v období od 1. května do 31. července 2020 poskytnou tito vydavatelé tankovacích karet:

E100 International Trade sp. z o.o.
OMV Česká republika, s.r.o.
AS 24 ČESKÁ REPUBLIKA S.R.O.

Splatnost 90 dní se vztahuje pouze na projeté mýtné, nikoli na úhradu vratné kauce za palubní jednotku. Z technických a provozních důvodů nemohla být nastavena 90 denní splatnost faktur u čtyř vydavatelů tankovacích karet (Trafineo GmbH & Co. KG, MS EUROPE B.V., UNION TANK Eckstein GmbH& Co. KG a Shell Czech Republic, a.s.).

Autor: Miroslav Beneš
mluvčí CzechToll s.r.o.

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “ZAUJALO NÁS: Prodloužené splatnosti mýtného mohou využít dopravci pro 208 tisíc vozidel

Napsat komentář