HZS Karlovarský Krimi Policie Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Kouř zaplnil celý prostor v domě, jednu ženu na místě zkontrolovala záchranná služba

SOKOLOV – Krátce po třetí hodině odpoledne vyjížděli ve čtvrtek hasiči do Oloví na Sokolovsku, kde byl hlášený požár v bytovém domě. Oznamovatel na tísňovou linku uvedl, že celý vchod domu je plný kouře.

Další oznamovatelé pak upřesnili, že v patrech nad hořícím bytem jsou děti a nemohoucí staré osoby, které se nemohou dostat ven. Operační středisko tak ihned vyhlásilo II. stupeň požárního poplachu a na místo vyslalo devět jednotek hasičů. První na místě byla místní dobrovolná jednotka, která potvrdila požár v bytě ve druhém patře. Oheň v bytě se podařilo zlikvidovat během několika minut od příjezdu na místo, ještě předtím dům opustilo pět rodin včetně všech dětí. V bytě nad požárem byla stále jedna osoba, bez viditelného zranění, ani se nenadýchala kouře, kvůli stresu z požáru ale byla ve zhoršeném zdravotním stavu, hasiči ji tak bezpečně vyvedli ven před dům, kde ji zkontrolovala přivolaná záchranná služba.

 Po odvětrání a kontrole celého domu se nájemníci mohli vrátit zpět do svých bytů. Celý zásah trval necelé tři hodiny. Výše škody a příčina požáru se vyšetřuje.

Zasahující jednotky:

HZS Kraslice (CAS 20 T815)

HZS Sokolov (CAS 20 T815, AŽ 32 Iveco)

HZS CHZ Sokolov (AŽ 30 Iveco)

JSDH Oloví (CAS 20 T815)

JSDH Rotava (CAS 20 T815)

JSDH Habartov (CAS 20 T815)

JSDH Březová (CAS 20 T815)

JSDH Chodov (CAS 20 T815)

JSDH Kraslice (CAS 20 Iveco)

Zdroj : HZS Karlovarského kraje

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář