HZS Krimi Moravskoslezský Policie Školní okénko Složky IZS Sport Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Na rozvodněné řece Morávce se převrhl nafukovací člun! Osmiletá dívenka zemřela po převozu do nemocnice

FRÝDECKO-MÍSTECKO – Tragédií skončilo dnešní sjíždění na raftu na řece Morávce u Frýdku-Místku, kde se nafukovací člun převrhl a ve vodě skončil muž i jeho dvě děti ve věku osm a patnáct let. 

U tonoucích osob vedle hasičů a policistů zasahovaly i čtyři týmy záchranářů. Spolu s dalšími složkami IZS vyrazily na pomoc tři frýdecko-místecké posádky záchranářů a vzlétl i vrtulník LZS z Ostravy.

Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, sjížděl muž se dvěma dětmi rozvodněnou řeku na člunu, který se s nimi převrátil mezi obcí Dobrá a Frýdkem-Místkem.

„Šestačtyřicetiletého muže a patnáctiletou dívku nalezli záchranáři na břehu při vědomí a bez zjevných poranění. Po prvotním vyšetření je pozemní posádka ZZS transportovala do frýdecko-místecké nemocnice, a to na centrální příjem nemocných a dětskou ambulanci,“ řekl mluvčí Moravskoslezských záchranářů PhDr. Lukáš Humpl.

Osmiletá dívka byla hasiči vylovena z řeky ve Frýdku-Místku bez známek života. Tým záchranářů započal ihned s rozšířenou resuscitací. Dítě bylo zaintubováno, o jeho dýchání se staral ventilátor a posádka prováděla nepřímou srdeční masáž. Za podpory léků a přístrojové techniky se po více než tři čtvrtě hodině podařilo obnovit činnost dívčina srdce. Vrtulník pacientku následně transportoval na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. V době předání byl krevní oběh dítěte nestabilní a jeho stav velmi kritický.

Dívenka bohužel následně v nemocnici zemřela.

Autor: redakce

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář