Olomoucký Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů Zvířata

Čtyřiatřicetiletý muž z Olomoucka zvlášť surovým a trýznivým způsobem zabil pětiměsíční štěně rasy Mops a psíka vyhodil do kontejneru! Z přečinu týrání zvířat mu hrozí tříleté vězení

OLOMOUC – Kriminalisté územního odboru Olomouc zahájili ve druhé polovině července letošního roku trestní stíhání 34letého muže z Olomoucka, jakožto obviněného z přečinu týrání zvířat.

Tohoto protiprávního jednání se měl dopustit tím, že začátkem měsíce března letošního roku měl v jednom z olomouckých bytů poté, co jeho družka odešla do práce, usmrtit 5 měsíční štěně rasy Mops a následně ho, i s jeho věcmi, vhodit do kontejneru před domem. Tam ho také družka obviněného nalezla a vše oznámila na policii.

Na základě provedené veterinární pitvy a výsledků znaleckého posudku z oboru zemědělství, odvětví veterinářství bylo zjištěno, že útok na štěně byl veden zvlášť surovým a trýznivým způsobem. Z etických důvodů nebudeme způsob útoku blíže specifikovat. Obviněnému, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí, mimo jiné, trest odnětí svobody až na tři léta.

Spisový materiál byl policejním orgánem, s návrhem na podání obžaloby, předán okresnímu státnímu zastupitelství k dalšímu postupu.

Autor: por. Mgr. Irena Urbánková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář