Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

Falešný policista z Uherskohradišťska vzal spravedlnost do vlastních rukou

UHERSKOHRADIŠŤSKO –  Již od dětství si přál být policistou. Jeho sen mu však nevyšel, protože k policii nebyl přijat. Policie se tak pro něj stala koníčkem. Zaměřoval se především  na dopravu. Řeč je o čtyřicetiletém muži z Uherskohradišťska.

Jeho vášeň pro spravedlnost se mu však včera odpoledne stala osudnou v obci Nivnice. V uniformě policisty a ve svém vozidle značky Ford Mondeo černé barvy zde za pomocí červeného a modrého majáku zastavil řidičku osobního auta, která údajně za jízdy telefonovala. Pak si vyžádal její doklady a upozornil ji na to, že jí hrozí pokuta ve výši pět tisíc korun, a že přijde o dva body. Žena pokutu odmítla zaplatit a tak se falešný policista rozhodl vyřešit přestupek domluvou. Poté z místa odjel.

Ihned po oznámení jsme začali po falešném kolegovi pátrat. Za necelou hodinu jsme ho dopadli. Na sobě měl reflexní vestu a policejní kalhoty. Uvnitř auta jsme pak nalezli další originální oděvní součástky Policie České republiky, dále světelné, zvukové a signalizační vybavení modré a červené barvy, která evidentně mohla usnadňovat zastavování vozidel v rámci silničního provozu. Kromě toho nám muž vydal různou výstroj a výzbroj a rovněž plynovou pistoli. Uherskohradišťští kriminalisté ho ještě ten den obvinili z trestného činu přisvojení pravomoci úřadu a z trestného činu podvod ve stádiu pokusu, za což mu hrozí až dvouleté vězení.

V souvislosti s touto trestnou činností hledáme další osoby, které s falešným policistou přišly do kontaktu. Zavolat nám mohou na bezplatnou linku 158 nebo na telefon 974 678 651.   

Autor: por. Mgr. Simona Kyšnerová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “Falešný policista z Uherskohradišťska vzal spravedlnost do vlastních rukou

Napsat komentář