Krimi Pomáháme Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Policisté se zabývají medializovaným případem údajných sirotků, kteří po tragické nehodě měli zůstat sami bez pomoci

PRAHA – Policisté se věcí začali zabývat po zveřejnění tohoto příběhu v médiích a na sociální síti. Prověřením zjistili, že je tento příběh smyšlený, sirotci neexistují a zmiňovaná dopravní nehoda se nestala. 

 Mnoho lidí však příběhu uvěřilo a poslalo nemalé finanční dary. Nyní evidujeme přes 1200 dárců, kteří na účet zřízený k tomuto účelu zaslali v součtu více než 1 milion korun. Všechny peníze, které byly zaslány dárci na účet, kriminalisté okamžitě zajistili. Žádný z dárců o ně nepřijde a všechny peníze budou policií zpět vráceny. Pro urychlení celého procesu vracení těchto prostředků žádáme tyto dárce, aby se, prosím, neprodleně ozvali na telefonní číslo 703 823 750, (751 nebo 752). Tam jim bude sděleno, jak v této věci postupovat, aby peníze získali zpátky.

Ve zmíněné věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podvod, kdy pachateli v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt ve vězení. Případ je stále ve fázi prověřování a nikdo nebyl obviněn.

Autor : kpt. Jan Daněk 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

One Reply to “Policisté se zabývají medializovaným případem údajných sirotků, kteří po tragické nehodě měli zůstat sami bez pomoci

Napsat komentář