EXTRALIGA HOKEJ Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Verva vyztužila obranu. Do Litvínova míří Lotyš Oskars Cibulskis

LITVÍNOV – Verva získala do nové sezóny sedminásobného účastníka seniorského mistrovství světa Oskarse Cibulskise. Dvaatřicetiletý obránce, který v ruské KHL odehrál přes 300 zápasů, podepsal v Litvínově roční smlouvu s roční opcí.

Litvínov vítá ve svém týmu druhého hráče z Lotyšska. Vervu posílil reprezentační obránce Oskars Cibulskis. Rodák z Rigy začínal s hokejem ve svém rodném městě. Od juniorských let patřil k talentovaným hráčům a pravidelně reprezentoval svou zemi. Je účastníkem dvou mistrovství světa do osmnácti let divize 1 a dvou mistrovství světa do dvaceti let divize 1. Na seniorském mistrovství světa startoval celkem sedmkrát a odehrál 49 utkání. „Je to obránce, který je prověřený extraligou. Věřím, že nám pomůže zlepšit defenzivu. Jeho devízou je, že se nepočítá jako zahraniční hráč, takže nám nezabere místo v limitu,“ uvedl generální ředitel klubu Pavel Hynek.

V sezóně 2008/2009 poprvé opustil Rigu a zamířil do EC Salzburg v rakouské EBEL. Po roce se vrátil zpět do hlavního města Lotyška, kde v týmu Dinamo Riga debutoval v KHL. V nejvyšší ruské soutěži strávil celkem osm sezón, ve kterých odehrál 304 zápasů (16+39). V roce 2017 zamířil do Čech, když podepsal smlouvu v hradeckém Mountfieldu. Urostlý zadák na východě Čech odehrál tři sezóny, ve kterých nastoupil do 153 zápasů s bilancí 12 gólů a 33 asistencí. Nyní se přesouvá na sever Čech, kde bude působit se svým krajanem Uvisem Janisem Balinskisem, se kterým se potkal v KHL i v reprezentaci. “Je to zkušený hráč, který už má v extralize něco odehráno. Potřebujeme hlavně doplnit naší obranu. V první řadě si od Oskarse slibujeme kvalitní defenzívu a podporu útoku. Věřím, že nám pomůže, vytvoří konkurenci a zkvalitní zadní řady,“ říká hlavní trenér Vervy Vladimír Országh.

Autor: Ondřej Vlk

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “ZE SPORTU: Verva vyztužila obranu. Do Litvínova míří Lotyš Oskars Cibulskis

  1. Pingback: blote tieten

Napsat komentář