Finance Koronavirus Kultura Liberecký Nezaradené Politika Pomáháme Školní okénko Střední škola Technika Z domova Zajímavosti Základní škola Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Rebelující ředitel Waldorfské školy v Semilech Ivan Semecký odolává obrovským tlakům i když mu hrozí odvolání! Nevyžaduje ve „své“ škole testy a roušky jsou povinné pouze na chodbách. Na jeho podporu vznikla petice

SEMILY – Rebelující Waldorfská základní a střední škola v Semilech aktuálně čelí obrovským tlakům nejen ze stran vedení města a politiků, ale i hygieniků. Děti mají podle ředitele tamní školy Ivana Semeckého právo chodit do školy. Rodiče mají právo rozhodovat o svých dětech. Učitelé mají děti vzdělávat. Ředitel tak odmítá ze školy dělat testovací centrum. Případné testování dětí nechává ředitel na rozhodnutí rodičů stejně tak nošení roušek ve třídách.

Město hrozí „rebelujícímu“ řediteli odvoláním, ten má ale velkou podporu mnohých rodičů dětí nejen ve „své“ škole ale doslova napříč celou republikou. Škole navíc ze strany hygieniků hrozí sankce.

Ředitel Semecký se domnívá, že vydaná mimořádná opatření a metodické pokyny staví ředitele škol do absurdní pozice, ve které mají některým dětem zakazovat chodit do školy, rodičům odpírat jejich základní práva a z učitelů dělat zaměstnance „testovacího centra“.

Ve svém písemném vyjádření ředitel semilské školy dále uvádí: „K tomu školy rozhodně sloužit nemají! Kromě naprosto nepřiměřených nároků na školu jde hlavně o popření základních práv dětí a rodičů,“ dodává ředitel Ivan Semecký.

„Proto z výše uvedených důvodů:

1. Testování dětí nechávám na rozhodnutí rodičů. Pouze trvám na tom, aby rodiče vyjádřili svůj případný nesouhlas s testováním písemně.

2. Nošení roušky ve třídách nechávám na rozhodnutí rodičů. Trvám na jejich nošení ve společném prostoru školy.“

Na ostatních základních školách v Semilech testování svých dětí rodiče neodmítají. Starostka Semil Lena Mlejnková potvrdila, že v pondělí bude městská rada na svém zasedání jednat o možném odvolání ředitele Waldorfské školy v Semilech Ivana Semeckého. A právě na podporu ředitele semilské školy Semeckého a za návrat dětí do škol bez podmínek byla na Internetu vytvořena petice.

Zmíněnou elektronickou petici lidé mohou podepisovat ZDE nebo na Facebookové stránce ZDE.

Problematice se věnují lidé i na Facebookové stránce Děti do škol bez podmínek na severu. Více o skupině pak naleznete také ZDE.

A jaký názor na celou záležitost máte vy? Napište nám…

Situaci kolem semilské školy budeme i nadále sledovat a informace budeme průběžně aktualizovat.

Autor: Honza Vraný

 

 

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář