Auto-Moto Jihočeský Krimi Pátrání Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

KRIMI: Vrah pětapadesátileté ženy z Jindřichohradecka z místa činu ujel ukradeným automobilem! Dopaden byl v Českých Budějovicích

JINDŘICHOHRADECKO – Vraha pětapadesátileté ženy z Jindřichohradecka zadrželi v sobotu kriminalisté v Českých Budějovicích! Vraždu má na svědomí sedmadvacetiletý muž, který po činu ženě z bytu odcizil mobil a auto, se kterým odjel do Českých Budějovic.

Jihočeští kriminalisté byli ve čtvrtek 20. května ve večerních hodinách přivoláni do jedné obce na Jindřichohradecku. V jednom bytovém domě byla nalezena mrtvá žena (55 let). Hned na místě bylo zřejmé, že útočník ženě zasadil několik bodnořezných ran.

Kriminalisté ve spolupráci s policisty a kriminalisty z Jindřichova Hradce okamžitě rozjeli vyšetřování. Nic na místě činu nenasvědčovalo násilnému vniknutí. Přesto se v bytě ztratil mobilní telefon poškozené ženy a také její automobil značky Škoda. Okamžitě bylo vyhlášeno pátrání po vozidle a to se nakonec stalo hlavním pojítkem k osobě pachatele. Ten s ním totiž přejel do Českých Budějovic, kde ho odstavil na jednom parkovišti.

Kriminalisté poté předvedli skutečně vynikající policejní práci. Během několika málo hodin se jim podařilo zjistit, kde se pachatel pohybuje. Pak už jen stačilo trochu toho policejního štěstí a v sobotu 22. května v odpoledních hodinách vraha v Českých Budějovicích zadrželi. Je jím muž (27 let) z Jindřichohradecka. Byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

Kriminalisté zjistili, že se s poškozenou ženou znal a v osudný den ji v jejím bytě navštívil. Následně pravděpodobně došlo k hádce, která vyústila v napadení ženy.  Kriminalisté podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na 20 let, popřípadě výjimečný trest.

Autor: Por. Ing. Štěpánka Schwarzová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář