Auto-Moto Doprava HZS Jihočeský Krimi LZS Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Řidička osobního auta na Prachaticku nedala na křižovatce přednost motocyklu! Při střetu utrpěl těžké zranění motorkář i jeho spolujezdkyně

PRACHATICKO – Dopravní policisté vyjížděli v sobotu po půl šesté večer k dopravní nehodě, ke které došlo na křižovatce hlavní silnice II. třídy číslo 122 s vedlejší pozemní komunikací, v obci Lhenice na Prachaticku.

Řidička osobního vozidla Hyundai, jedoucí po vedlejší komunikaci, nedala na křižovatce přednost v jízdě řidiči motocyklu BMW, který jel po hlavní silnici, následkem čehož došlo ke střetu vozidla s motocyklem. Při dopravní nehodě utrpěl řidič motocyklu těžké zranění, se kterým byl letecky transportován na traumatologické oddělení do nemocnice. Jeho spolujezdkyně skončila rovněž v nemocnici s přesně nezjištěným zraněním. K dalšímu zranění osob nedošlo. Alkohol u obou řidičů vyloučila orientační dechová zkouška.

Na místo následně dorazil také kompletní výjezd prachatických kriminalistů, kteří již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Autor: por. Bc. Martina Joklová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz