HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

OBRAZEM: V místní části Kudlov města Zlína v noci shořela pergola! U požáru zasahovaly tři hasičské jednotky

ZLÍN – Požární poplach byl vyhlášen v 1:43 hodin třem jednotkám hasičů. V době příjezdu hasičských jednotek do ulice Bílá, byla pergola celá v plamenech a hrozilo že se požár rozšíří i na rodinný dům. Ještě před příjezdem hasičů byla snaha uhasit požár s jedním hasicím přístrojem.

Hasební práce jsme prováděli v dýchacích přístrojích. S pomocí několika proudů vody se nám podařilo požár uhasit a zabránit většímu poškození rodinného domu. I tak jsme majitelům domu museli poskytnout posttraumatickou péči členem psychosociálního intervenčního týmu. Museli jsme rozebrat část konstrukce střechy a vyhledat i uhasit další ohniska požáru.

FOTOGALERIE…

Požár zničil celou pergolu a poškodil i část zateplení a střechy rodinného domu.
Příčina požáru i výše škody zůstává ve společném šetření hasičů a policie, které bude pokračovat v dnešních dopoledních hodinách. K zranění osob nedošlo.

Na místě zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje stanice Zlín a jednotky Sboru dobrovolných hasičů města Statutárního města Zlín-Prštné a obce Březůvky.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(RŽ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz