HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Dva noční požáry v Chyňavě na Berounsku zaměstnaly jednotky středočeských hasičů

BEROUNSKO – V noci z úterka na středu zaznamenali středočeští hasiči v rozmezí necelých tří hodin dva požáry v obci Chyňava na Berounsku. 

První z dvojice nočních požárů byl na tísňovou linku hasičů oznámen pár minut před půl jedenáctou v úterý večer. Oznamovatel uvedl, že na místě hoří několik vozidel a slyší výbuchy. Operační důstojník proto na místo vyslal kromě profesionálních hasičů z Berouna také dobrovolné hasiče z Chyňavy. Po příjezdu jednotek k události bylo potvrzeno, že požár zasáhl celkem osm osobních automobilů.

K likvidaci plamenného hoření nasadili hasiči celkem šest vodních proudů a pěnotvorné zařízení PRO/pak. Zhruba půl hodiny od nahlášení požáru se jej jednotkám podařilo dostat pod kontrolu a mohla být nahlášena lokalizace. Následně bylo zapotřebí rozebrat zasažené konstrukce, vyhledat a dohasit skrytá ohniska. K tomu byly použity také hasicí hřeby. Místní dobrovolné jednotce Chyňava byla nařízena do rána dohlídka. Úplná likvidace požáru proto byla nahlášena až v dopoledních hodinách.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 000 korun, příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

Druhý požár byl středočeským hasičům oznámen ve středu v jednu hodinu v noci. Oznamovatel uvedl, že hoří rodinný dům, který je požárem zcela zasažen. K události byli vysláni profesionální hasiči z Berouna a Kladna spolu s dobrovolnými hasiči obcí Chyňava a Lhota. Po příjezdu na místo bylo potvrzeno, že dvoupatrový dům o půdorysu 10×10 m je celý v plamenech.

Hasiči nasadili dva vodní proudy, především k ochraně okolí. Jelikož se jednalo o starý okálový neobydlený dům, rozhodl velitel zásahu spolu s vyšetřovatelem, že se tento nechá kontrolovaně dohořet. Zhruba po čtyřech hodinách dostali hasiči požár pod kontrolu, mohla být nahlášena jeho lokalizace a jednotky mohly začít rozebírat konstrukci, vyhledávat a dohašovat skrytá ohniska. Také v tomto případě byla úplná likvidace požáru nahlášena až v dopoledních hodinách.

Přesná příčina i výše škody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Autor: por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz