Auto-Moto Doprava HZS Jihočeský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

KRIMI: Řidič na Jindřichohradecku se nevěnoval plně řízení a srazil ženu, která vedla své dítě a druhé vezla v kočárku

NOVÁ BYSTŘICE  – Chůze po špatné straně komunikace II. třídy a nesprávný způsob jízdy, byl jedním z faktorů dopravní nehody se zraněním několika osob nedaleko Nové Bystřice na Jindřichohradecku.

Včera před 18:00 hodinou jel po silnici od hraničního přechodu u Nové Bystřice směrem na obec „v srdci České Kanady“, řidič osobního vozidla tovární značky Toyota Rav, kdy se pravděpodobně plně nevěnoval řízení vozidla a srazil ženu, která vedla své nezletilé dítě a druhé vezla v kárce. Chybou ženy bylo to, že šla při pravém okraji vozovky a za sebou jedoucí vozidlo neviděla. Muž se již nestačil vyhnout a ženu s dětmi srazil.

FOTOGALERIE…

Na místo byla vyslána hlídka dopravních policistů z Územního odboru Jindřichův Hradec a Zdravotnická záchranná služby Jihočeského kraje. Ti zároveň na místo přivolali leteckou zdravotnickou službu.

Provoz na silnici II. třídy č. 128 byl částečně omezen po dobu vyšetřování.

Všem chodcům připomínáme, aby po pozemních komunikacích, kde není chodník, používali levý okraj silnice a nejlépe až za krajnicí, s ohledem na aktuální provoz.

Autor: por. Bc. Milan Bajcura

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz