HZS Královehradecký Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů ZZS

Požár přístřešku u rodinného domu v Týništi nad Orlicí způsobila zřejmě baterie elektrokola

TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ –   Profesionální a dobrovolní hasiči byli přivoláni ve čtvrtek po půlnoci do ulice Sportovní v Týništi nad Orlicí, kde svědci oznámili hořící přístřešek u rodinného domu.

Z domu vyvedli hasiči jednu osobu, na likvidaci požáru nasadili vodní proudy a ochlazovali okolí. Krátce před 02:30 hodin byl požár lokalizován, hasiči pak museli demontovat střešní krytinu přístavku, aby mohli dohasit skrytá ohniska. Likvidaci nahlásil velitel zásahu v 03:40 hodin. Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Týniště nad Orlicí, Albrechtice nad Orlicí, Třebechovice pod Orebem.

Škoda byla po konzultaci s majitelem odhadnuta asi na 1,5 milionu korun. Zásahem jednotek se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 8 milionů korun. Ohledání požářiště ukázalo, že za vznikem požáru stála s největší pravděpodobností baterie elektrokola (nebylo připojené na nabíjení).

Abychom vždy minimalizovali riziko vzniku požáru akumulátorů a předešli možným technickým závadám, připomínáme, že je nutné dodržovat veškeré návody a doporučení výrobce.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Foto: JSDH Týniště nad Orlicí

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz