charita charitativní turnaj Dobrovolnictví Finance Kultura kulturní akce Pomáháme prevence společenská akce Sport Technika Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEOREPORTÁŽ: V Zámecké zahradě v Duchcově se uskutečnil v pořadí již sedmý ročník charitativního Běhu naděje pod názvem Pojďte s námi proti rakovině…


DUCHCOV – V Zámecké zahradě v Duchcově se v sobotu uskutečnil v pořadí již sedmý ročník charitativního Běhu naděje pod názvem Pojďte s námi proti rakovině… Na start závodu se postavilo více než sto závodníků – běžců.

Charitativní akce Běh Naděje organizuje společnost Skutky naděje, která již od roku 2007 navazuje na akci Běh Terryho Foxe. Tato společnost spolupracuje s dětským onkologickým oddělením Motolské nemocnice a 100% výtěžku předává právě tomuto oddělení.

VIDEOREPORTÁŽ…

Videoreportáž připravili: Jitka Andrlová a Honza Vraný / JV press.cz

Kromě samotného běhu organizátoři v Duchcově i letos připravili doprovodné akce a sportovci měli možnost vybrat si ze dvou okruhů: První okruh byl připraven pro nejmenší a měřil 200 metrů. Druhý byl pro ty větší a měřil 1 800 metrů a zájemci mohli i letos trasu absolvovat během, na kole, chůzí či v kočárku s pejskem.

FOTOGALERIE…

Běh naděje v Duchcově je zcela mimořádná humanitární nezávodní akce zaměřená na boj proti rakovině spojená s veřejnou sbírkou. Zdůrazňuje význam prevence nejen tohoto onemocnění, ale i jiných civilizačních chorob.

Běh naděje se inspiroval úspěšnou mezinárodní akcí „Běh Terryho Foxe“, který probíhal v ČR 15 let (1993 až 2007) a navázal na spolupráci s jejími bývalými organizátory. Jednotlivé běhy, akce se konají i tento rok na mnoha místech České republiky.

Autor: Honza Vraný
Foto: Jitka Andrlová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz