Finance Středočeský Z domova Zajímavosti

Kladno cedulemi upozorňuje občany, které silnice nejsou ve správě města

KLADNO – Město Kladno se rozhodlo radikálně odlišit pozemní komunikace ve správě města a kraje.

“Na špatný stav krajských komunikací upozorňujeme roky, aniž by se ale cokoliv zásadního stalo. Navíc je těžké vysvětit Kladeňákům, že za tuto situaci není odpovědné město. Proto pokračujeme ve vysvětlování, které jsme zahájili už loni na podzim, a rozhodli jsme se k výraznému označení nejhorších ulic.” říká kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

A to je podle obyvatel Kladna problém. Investice do „informačních tabulí“, které město nechalo vyvěsit nejen po Kladně, se mohli využít jinak.
Na oficiálním facebookovém profilu města se strhla doslova lavina komentářů. Některé z nich například poukazují na nebezpečnost těchto „tabulí“.

„Tyhle cedule např. u Baumaxu u křižovatky, akorát děsí řidiče, místo aby sledovali provoz a chodce na přechodu, tak jejich pozornost strhává tato cedule s červenými nápisem řidiči pozor. Podle mě hodně nešťastné a nebezpečné řešení.“ poznamenal jeden z komentujících.

Mezi vůbec nejhorší patří například ulice Generála Klapálka nebo Milady Horákové, která je navíc jednou z nejdelších na Kladně. Projekt na její rekonstrukci kraj dokončil už před bezmála třemi lety, od té doby se nic nestalo. Město dokonce ze svých prostředků zaplatilo dopracování původního projektu, ve kterém chybělo kvalitní řešení dvou klíčových křižovatek, stejně jako komfort pro cyklisty a další detaily včetně správně umístěných autobusových zastávek. “Od té doby kraj čeká na dotaci, neboť nechce rekonstrukci financovat z vlastních prostředků. Pikantností je, že dotaci podal špatně, musel ji tedy aktuálně stáhnout a znovu ji podá až po jejím dopracování,” říká kladenský primátor, podle kterého tato poslední komplikace jen ukazuje na vztah kraje k jeho komunikacím na území města.

Město Kladno má s krajem uzavřenou smlouvu o společném postupu při realizaci rekonstrukcí těchto komunikací, tedy je v případě krajských komunikací připraveno okamžitě zahájit opravy přilehlých chodníků a veřejného osvětlení. Kdy však kraj zahájí své investice není jasné. “Svědčí to o dlouhodobém nezájmu krajských zastupitelů s vazbou na Kladno. Nikdy se svého město nezastali a investice do silnic neprosadili. Měli by se více soustředit na skutečnou práci než na zbytečné politikaření.” uzavírá Milan Volf.

 

Autor: Jan Tušík
Zdroj: FB / Město Kladno
Foto: Katka B. / FB

Jan Tušík
KRAJSKÁ REDAKCE A ŠTÁB KLADNO - Sleduji pro vás situaci na severozápadním okraji Středočeského kraje.
https://www.facebook.com/tusikjan