Doprava Krimi Liberecký Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Mladému řidiči naměřili policisté přes 1,8 promile na Liberecku

LIBERECKO – Ve čtvrtek 4. října, krátce před druhou hodinou, řídil po silnici I/35 nedaleko Hodkovic osobní automobil mladý muž.

V brzkých ranních hodinách vyrazil na cesty 19 letý mladík z Kladenska. Svou škodovku pilotoval ve směru od Liberce na Turnov. Nepřizpůsobením jízdy stavu a povaze vozovky však automobil odmítl poslušnost. Neovladatelný vůz na mokré vozovce dostal smyk a vlivem setrvačnosti narazil do svodidel. Odrazil se od nich a vrátil se zpět do jízdních pruhů, aby se záhy opět se svodidly střetl.

Na místo byla vyslána policejní hlídka, která u mladého řidiče provedla orientační dechovou zkoušku, jejíž opakované výsledky byly pozitivní. Nejvyšší z naměřených hodnot pak přesáhla 1,8 promile alkoholu v dechu.

Vzhledem k tomu, že řidič vykonával činnost ve stavu vylučujícím způsobilost, policisté mu ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Škoda na vozidle a obecně prospěšném zařízení dosáhla 135 tisíc korun. Mladý muž je mimo ohrožení života.

Autor : por. Bc. Vojtěch Robovský

ilustrační foto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *